kosna

Jizda bez RP POPRVE

Asi pred 30 dnama me chtla policie jak jsem vyjel s autem kvuly hajzlum co mne praskly celni sklo tak jsem si auto chtel postavit tak abich nej vydel a zrovna jak jsem vyjel tak mne stpola po par metrech policie kvuly tomu ze my predni svetlo nesvitilo jedno pred tydnem my dosel dopis ze mam prit na magistrat projednat prestupek a ted mam starach ze my daji pokutu 50.000kc+zakaz byl jsem zakem
Doplňuji:
autoskoly vse jsem mel v poratku jen jsem vyjel a bouzel smula po prvne mne kontrovala policie a v zaznamu trestu nemam nic co my asi daji mam starach tam jit ale musim

Nejlepší odpověď
martina1

hold máte smůlu…Neodpustím si poznámku"mimo mísu".Zkuzte místo autoškoly doučování z češtiny.Jsem tolerantní člověk,ale váš pravopis je opravdu otřesný.

Další odpovědi
standa

Dopustil jste se PŘESTUPKU „řízení motorového vozidla, aniž byste byl držitelem příslušné skupiny nebo podskupiny řidičského oprávnění“
(§ 22/1.e.1 zákona o přestupcích)

Za tento přestupek hrozí pokuta od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let.
(§ 22/4 zákona o přestupcích)

Odhaduji, že vás nemine postih na spodní hranici, tedy 25 tis. + 1 rok zákaz řízení.

Pokud tento trest dostanete, tak :

  1. autoškolu budete muset přerušit a dodělat si již až po roce
  2. na případné řízení během zákazu ZAPOMEŇTE, hrozilo by vám již obvinění z trestného činu!!!

btw. sundejte značky z auta, dejte je do depozitu a doplaťe ten dluh na pojištění (jak jste psal v jiné otázce) a na rok si dejte od auta pauzu.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx

standa

Když už Martino doporučujte doučování (což samo o sobě neodsuzuji), tak si ale musíte být jistá, že jste neudělala chybičku zrovna Vy (zkuzte)…
Vaše doporučení pak nevypadá věrohodně 🙂