Jízda bez řidičského průkazu

Dobrý den. Můj přítel byl při silniční kontrole nachytán MP při řízení automobilu bez řidičského průkazu, zrovna si dělal autoškolu a dva dny na to udělal úspěšně testy i jízdy a požádal si o řidičský průkaz a momentálně řidičský průkaz vlastní. Došel mu dopis od přestupkové komise, že se jeho přestupek bude projednávat. Chtěla jsme se zeptat, jestli je možno na základě tohoto odebrat řidičský průkaz? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
aramah

Ano zcela určitě příjde o řidický průkaz.

Další odpovědi
standa

SAMOZŘEJMĚ, ŽE ANO !

Je nepochybné, že přítel dostane trest zákaz řízení + finanční pokutu. Je však nanejvýš pravděpodobné, že oba tresty budou na spodní hranici, ale i ta je brutální 25 tis.Kč + 1 rok zákaz řízení
Doplňuji:
To člověk:

  1. trestný čin „řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění“ (§ 180d trestního zákona) byl ke dni 1.1.2010 zrušen
  2. zákon č. 247/2000 Sb. „o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel“ docela znám…, ale pasáž o individuální jízdě se zkušeným řidičem, jsem nenalezl…,pokud jste ale neměl na mysli ustanovení § 18, které pojem ´výcvik dle individuálního studijního plánu´ sice zná, ale v jiném významu než jej uvádíte vy ☹

člověk

no v případě je to kvalifikováno i jako trestný čin,
ale pokud jel se skušeným řidičem,může to uhrát na idividualní,jízdu pod dozorem,což zákon o autoškolách připouští

anonym

To je slušné skóre.Takže on přišel o ŘP,ještě jej nemaje a ta cifra je také slušná.
Upřímnou soustrast – ale nemohl to chvíli vydržet? Asi ne.V hospodě,mezi známými, by se jistě dozvěděl,co je.