simonka

Již 12 let si platím úprazové pojištění u kooperativy, ale ta nejedná dle smlouvy. Poradíte?

Měla jsem v prosinci úraz, následovali tři operace nohy, zlomenina. Následkem úrazu mne ihned odvezli do nemocnice a druhý den operace, dávali na zpevnění šrouby a dráty. Nyní když už jsem po rhb a vyběhávám si pojistné plnění,
mi kooperativa nechce uznat pobyt v nemocnici následkem úrazu. Text smlouvy viz níže, nechci to vzdát.
Na základě mé žádosti o proplacení pobytu v nemocnici následkem úrazu mi bylo sděleno, že nemám nárok na proplacení dní (nocí) strávených v nemocnici následkem úrazu, ale dle smlouvy mám uvedeno, cituji…

ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY
A. Základní pojištění RENDITE PLUS podle sazby 2TW

B. Úrazová připojištění podle sazeb 2UA, 2UB a 2UC
Připojištění pro případ vážných onemocnění podle sazby 2ON
Připojištění pobytu v nemocnici podle sazby 2HP

Vážné onemocnění musí odpovídat vymezení pojmu pojistné události podle speciálních pojistných podmínek pro pojištění vážných onemocnění. V případě hospitalizace z jiných důvodů než jsou výše uvedená vážná onemocnění, (* což se jedná pouze o jiná onemocnění) která je delší než 14 dnů a ke které dojde nejdříve po třech měsících od počátku pojištění, vyplatí pojistitel sjednanou pojistnou částku za každý den pobytu v nemocnici s vyjímkou prvních třech dnů.
Splnění podmínky tří měsíců se nevyžaduje, jde-li o hospitalizaci v důsledku úrazu, který odpovídá vymezení pojmu pojistné události ve VŠEOBECNÝCH POJISTNÝCH PODMÍNKÁCH PRO ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ (* viz níže uvedeno) a k němuž došlo nejdříve v den počátku pojištění. Počet dnů v nemocnici se stanovuje podle lékařsky nutné souvislé hospitalizace pojištěné osoby, která začíná dnem přijetí do nemocničního ošetřování a končí dnem propuštění z nemocnice. Počet dnů strávených v nemocnici je dán počtem půlnocí strávených v nemocnici.

(*) VŠEOBECNÉ POJISTNÉ PODMÍNKY PRO ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ „ kód 920/Článek XX. Plnění za pobyt v nemocnici následkem úrazu“

(1) Za pobyt v nemocnici následkem úrazu, který je z lékařského hlediska nezbytný, vyplatí pojistitel plnění ve výši součinu denní dávky sjednané v pojistné smlouvě a počtu dní pobytu v nemocnici, za které má být plněno. Toto plnění se poskytuje nejvýše za dobu pobytu v nemocnici v délce jednoho roku, není-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak. (2) Počet dní v nemocnici se stanovuje podle lékařsky souvislé hospitalizace pojištěné osoby, která začíná dnem přijetí do nemocničního ošetřování a končí dnem propuštění z nemocnice. Počet dní strávených v nemocnici je dán počtem půlnocí strávených v nemocnici.
Doplňuji:
bylo mi řečeno, že se musím řídit zvláštními podmínkami a ne všeobecnými pojistnými podmínkami pro úrazové pojištění, ale tam se právě odkazuje na všeobecné podmínky, hlavní problém je ten, že to berou jako pobyt v nemocnici při vážném onemocnění, což je dle mého úplně něco jiného.

Nejlepší odpověď
Hlada

Podle smlouvy nárok na proplacení máte. Teď jde o to, jaké důvody k neplnění uvádí pojišťovna.
Pojištění si platíte dlouho, utrpěla jste úraz, takže máte podklady ke zvážení, zda je pojištění výhodné.

Další odpovědi
arygnoc

vypovědět smlouvu.
požádát o vyrovnání – pohrozit žalobou (s varováním, že je to vyjde dráž).
podat konkurz (když jde)
dohoda.