Avatar uživatele
simonka

Již 12 let si platím úprazové pojištění u kooperativy, ale ta nejedná dle smlouvy. Poradíte?

Měla jsem v prosinci úraz, následovali tři operace nohy, zlomenina. Následkem úrazu mne ihned odvezli do nemocnice a druhý den operace, dávali na zpevnění šrouby a dráty. Nyní když už jsem po rhb a vyběhávám si pojistné plnění,
mi kooperativa nechce uznat pobyt v nemocnici následkem úrazu. Text smlouvy viz níže, nechci to vzdát.
Na základě mé žádosti o proplacení pobytu v nemocnici následkem úrazu mi bylo sděleno, že nemám nárok na proplacení dní (nocí) strávených v nemocnici následkem úrazu, ale dle smlouvy mám uvedeno, cituji…

ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY
A. Základní pojištění RENDITE PLUS podle sazby 2TW

B. Úrazová připojištění podle sazeb 2UA, 2UB a 2UC
Připojištění pro případ vážných onemocnění podle sazby 2ON
Připojištění pobytu v nemocnici podle sazby 2HP

Vážné onemocnění musí odpovídat vymezení pojmu pojistné události podle speciálních pojistných podmínek pro pojištění vážných onemocnění. V případě hospitalizace z jiných důvodů než jsou výše uvedená vážná onemocnění, (* což se jedná pouze o jiná onemocnění) která je delší než 14 dnů a ke které dojde nejdříve po třech měsících od počátku pojištění, vyplatí pojistitel sjednanou pojistnou částku za každý den pobytu v nemocnici s vyjímkou prvních třech dnů.
Splnění podmínky tří měsíců se nevyžaduje, jde-li o hospitalizaci v důsledku úrazu, který odpovídá vymezení pojmu pojistné události ve VŠEOBECNÝCH POJISTNÝCH PODMÍNKÁCH PRO ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ (* viz níže uvedeno) a k němuž došlo nejdříve v den počátku pojištění. Počet dnů v nemocnici se stanovuje podle lékařsky nutné souvislé hospitalizace pojištěné osoby, která začíná dnem přijetí do nemocničního ošetřování a končí dnem propuštění z nemocnice. Počet dnů strávených v nemocnici je dán počtem půlnocí strávených v nemocnici.

(*) VŠEOBECNÉ POJISTNÉ PODMÍNKY PRO ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ „ kód 920/Článek XX. Plnění za pobyt v nemocnici následkem úrazu“

(1) Za pobyt v nemocnici následkem úrazu, který je z lékařského hlediska nezbytný, vyplatí pojistitel plnění ve výši součinu denní dávky sjednané v pojistné smlouvě a počtu dní pobytu v nemocnici, za které má být plněno. Toto plnění se poskytuje nejvýše za dobu pobytu v nemocnici v délce jednoho roku, není-li v pojistné smlouvě dohodnuto jinak. (2) Počet dní v nemocnici se stanovuje podle lékařsky souvislé hospitalizace pojištěné osoby, která začíná dnem přijetí do nemocničního ošetřování a končí dnem propuštění z nemocnice. Počet dní strávených v nemocnici je dán počtem půlnocí strávených v nemocnici.
Doplňuji:
bylo mi řečeno, že se musím řídit zvláštními podmínkami a ne všeobecnými pojistnými podmínkami pro úrazové pojištění, ale tam se právě odkazuje na všeobecné podmínky, hlavní problém je ten, že to berou jako pobyt v nemocnici při vážném onemocnění, což je dle mého úplně něco jiného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Podle smlouvy nárok na proplacení máte. Teď jde o to, jaké důvody k neplnění uvádí pojišťovna.
Pojištění si platíte dlouho, utrpěla jste úraz, takže máte podklady ke zvážení, zda je pojištění výhodné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

vypovědět smlouvu.
požádát o vyrovnání – pohrozit žalobou (s varováním, že je to vyjde dráž).
podat konkurz (když jde)
dohoda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek