Tw!st

Jíte syrového lososa?

Osobně miluju syrového lososa, dávám si ho v podobě sushi nebo sashimi v sushi barech. Tak si říkám že bych si ho připravil i doma, jen nevím jak na to. Je rozumné koupit v Kauflandu syrového lososa, nakrájet si ho na plátky/nudličky, namáčet v sójovce a jíst? Nebo je pro konzumaci syrového lososa vhodnější jej koupit u nějakého specifického dodavatele? Proč mám pocit že když si ho nakrájím takhle doma a sním syrového tak dostanu tasemnici nebo něco, když ho jím syrového normálně v sushi barech?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, nejen lososa, ale i jiná masa. Jím to už léta a mám to rád. Na internetu najdeš dostatek receptů jak připravit. I když neni nad to, když pokrm připraví profesionál. Že bych dostal tasemnici mně nikdy ani nenapadlo, i když teoreticky je to možné, ovšem z lososa asi ne.

Další odpovědi
Kepler

Nejím, ale nedělalo by mi to problémy. Běžně si dělám tatarák. U ryby bych neměl obavy, že s ní zblajznu i nějakého toho cizopasníka typu tasemnice.

aliendrone

I když sushi jím (zřídka), tak to co se prodává v našich končinách by se mělo jmenovat „sushi hnusi“. (Myslím, že echtovního Japíka by z toho ranila mrtvice!) Nwm, možná mám jen smůlu na špatné kuchaře/podniky, možná s věkem slábne odolnost organismu, ale NERAD trávím hodně času na WC. :)

Ovšem takový dobrý TATARÁK, to je jiné kafe! Jen tak samotný, jedno z NEJ jídel, co znám. Krásně a nadlouho zasytí BEZ „těžkého břicha“, výborná chuť, jen kdyby mě častěji bavilo ho vyrábět. ;) :D :D

Ametyst

Možná najdeš nějaký recept na marinádu na syrového lososa. Spokojila bych se s uzeným lososem. Losos je ryba, pěstovaná v mořských farmách, a krmená granulemi. To není divoký losos z přírody: ten se prodává za úplně jiné ceny.

Daidal

https://m.you­tube.com/watch?v=O­Kr2YoHvexM&t=215s 😂

Osobně jsme syrovou rybu ještě neměl, tak nevím. Kámoška má ale sushi hodně ráda, snad nejvíc ze všeho. Plno dalším známým ale zase moc nechutná. Já jsem ještě neměl příležitost to zkusit (i když se to tu běžně prodává).

Rokio

Ještě jsem to nezkoušel, takže nemohu posoudit.

cochee

Ne, nejím syrového lososa, ani jinou rybu, dokonce ani tatarák. Nechávám parazitům velmi volné pole působnosti, nechť se zabydlí v těle kteréhokoliv jiného člověka, kterému syrové maso tak neodolatelně chutná.

marci1

Ne. Jen tepelně zpracovaného. 🙂
Konzumace syrových ryb je spojena s vyšším rizikem parazitárních infekcí (motolice jaterní, tasemnice, škrkavky) a otravy jídlem (mezi potenciálně škodlivé bakterie nalezené v syrových rybách patří Listeria, Vibrio, Clostridium a Salmonella).
https://www.re­habilitace.in­fo/vyziva-a-jidlo/je-konzumace-syrovych-ryb-bezpecna-a-zdrava/

elkon

Nejsem zvíře, abych se živil syrovým masem. Snobská móda mě nezajímá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.