Avatar uživatele
redy

Jíte kuřata, když mají tu nemoc čili ptačí chřipku?

Já je nemůžu ani vidět. Nebo je to nějak pod kontrolou?
Ptala se mě babčina, jestli chci na zejtra kuře, nechci. Děkuju

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, briketka10, zzzzz, gecco před 2602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejedl jsem kuřata před chřipkou , tak nejím ani během chřipky. Jen občas si dám domácí kuře. Co se chřipky týče, myslím, že tam řádné nebezpečí nehrozí. Jednak je to vše pod kontrolou a případná nákaza by se během tepelné úpravy zničila, což se zřejmě stane již při paření kuřat ve zpracovatelských závodech. Doposud taky nebyl prokázán přenos ptačí chřipky na člověka, nebo jiného savce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě, ptačí chřipka se na člověka žádným způsobem nepřenáší. To už by byla nemocná každá baba užívající se sexu, byť i orálního 🙂. Snaží se to držet pod kontrolou, aby se to mezi slépkama dál nešířilo a nevyhynuly celé velkochovy. Navíc jsou jakékoliv breberky spolehlivě usmrceny v troubě a do zlatova upečené kuře si za nic na světě nenechám upřít.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Já pokud možno nejím kuřata vůbec – nepříliš chutné maso honěné k růstu bůhvíčím…
😉
Na druhou stranu – kačenku či husičku si dám rád – a ptačí chřipka mi v tom nemůže zabránit…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Baštím s chutí všechny dostupné opeřence (kuřata, kachny, krůtu, bez jusy se obejdu, moc mi nechutná), řádně tepelně upravené (salmonela)..
Také baštíme hovězí (šílené krávy, tasemnice).
I vepřové (parazité, chřipka, cholesterol.atd.).
Ryby – tasemnice a spol..
Syrovému, polosyrovému se vyhýbám, nechutná mi .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

gecco: já mám to štěstí, že mám zdroj kuřat z domácího chovu. A navíc za bezkonkurenčně nízkou cenu. To bys nevěřil, jak obrovský je rozdíl. I ta blbá polévka z drobů chutná o dvě třídy lahodněji. Mňam!

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
L. da Vinci

..i v domácím chovu se vyskytne chřipenka, ne že ne!

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě, tam je riziko nákazy dokonce nejpravděpodobnější a nejčastější, protože slépky jsou ve výběhu. Ale ničemu to nevadí. Samozřejmě už nemocná drůbež končí v kafilérii.

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere – já právě ten rozdíl v chuti znám (dřívávějc jsem i slepice choval)…
A protože nyní nemám zdroj domácích, na dvorku běhajících, kuřata (průmyslová) jsem prostě z jídelníčku vyřadil…
😉

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Drap, paleček zítra 🙂

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Není třeba odkládat, už můžeš dost dlouho palečkovat denně jednomu uživateli i 6× denně. To je sranda, že to tolik uživatelů ještě neví, přitom to už na novinkách vpravo visí už přesně měsíc 🙂

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek