Adam R

Jíst polévku vidličkou – jde to?

Snad každé malé dítě umí jíst lžičkou polévku a později se učíme jíst i příborem. Je to možná nesmysl, ale dala by se polévka jíst i vidličkou? Za pokus by to stálo. Asi by se těžko dalo odhadnout, za jak dlouho by se snědl plný talíř hovězí polévky s nudlemi. Zatím jsem to nezkoušel, ale můj odhad by byl přibližně jedna hodina.

Nejlepší odpověď
annas

Polévku jím vidličkou.

Odpovědi ve Zpovědnici vám zřejmě nevyhovovaly, takže se obracíte na další tazatele.

Do třetice všeho dobrého či zlého vám doporučuji, abyste se obrátil na znalce etikety p. Ladislava Špačka.

Protože jste nenabídl jinou možnost, uvádím svůj způsob – jím polévku příborem. Není to sice podle etikety, trvá to dlouho, ale co se vleče, neuteče.

Jíst polévku lžící je přece nevýhoda. Když se někomu třesou ruce, skončí polévka v klíně. To je velká škoda, ochudit se o tekutinu …

Další odpovědi
iceT

Polévku jím lžičkou.

…šlo by to i vidličkou,pokud by byla nudlová s knedlíčky-pevný materiál se sní (s obtížemi ) vidličkou,tekutina se dá vypít.Horší by to bylo u polévky krémové…

zzzlatokopka

Polévku jím lžičkou.

a umím ji sníst i hulkama:-)))) teda tu čínskou:-))))

ivzez

Polévku jím vidličkou.

Doplňuji:
Polévku nejím ani lžičkou (radši lžící) ani vidličkou.
Polévky piji z hrnku.

gecco

Polévku jím lžičkou.

A nehodlám na tom nic měnit…
😉
Ale určitě by to šlo i vidličkou – jen by ses mnohem více nadřel.
😉

fcoop

Polévku jím vidličkou.

Doplňuji:
Polévku vidličkou konzumují začátečníci.
Až se vypracuješ k tomu,že spořádáš biftek s oblohou obyčejným brčkem,ozvi se.

ahold

Polévku jím vidličkou.

Doplňuji:
Je to výborný pomocník při dietě.
Ale úplně nej, je jíst čistý přecezený vývar hůlkami. 🙂

marci1

Polévku jím lžičkou.

Jíst vidličkou lze, ale najíst se ne. 🙂

setapouch

Polévku jím lžičkou.

Rikas, ze to za pokus stoji, ale nezkusis to. Tak s tim neotravuj.