BlázíneQxD

Jiří Voskovec – Kat a blázen

Ahoj, zítra máme recitační soutěž a já budu soutěžit s touto básničkou. Problémem je, že vůbec nevím, jak jí mám recitovat. Když se učím prózu, jsou tam čárky, takže vím, kde mám hlesnout hlasem, ale tady? Tady čárky nejsou. Bojím se ,abych nějak nesmyslně nenavazovala věty. Poslouchala jsem nazpívanou verzi od Wericha, ale s tím bych moc neuspěla. Zvládnete mi někdo poradit prosím? Děkuju :)

Nejlepší odpověď
annas

http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/werich-jan/kat-a-blazen-318222

Dle starých pramenů kdysi kraloval
starý vetchý král.
Řečeného krále nikdo se nebál,
každý se mu smál.
Ať dělal, co dělal,
lid se chechtal dál,
národ byl spokojen,
reptal jenom král.
Kat aby tohle spral,
to jsem blázen sám,
jak už vládnout mám?

atd.

Zde interpunkce je. I kdyby nebyla, je důležité si nejdříve verše pročíst, pochopit, které patří k sobě. Dále dbát na přízvuk, nezapomnět spojovat předložky s náledujícím slovem, vyslovovat zřetelně, nepolykat koncovky. Dále určitě víte, jak se má recitovat.