postcd

Jídlo a měď, vhodné?

Dobrý den, zajímá mě zda je vhodné ze zdravotních důvodů jíst z měděného nádobí, vařit v hrnci z mědi? Třeba jsem slyšel že nádobí z hliníku není vhodné že se z toho něco uvolňuje.
Doplňuji:
jde mi pouze o odpovědi na téma měď-zdraví, ne at používám plechové nádobí, že je levnější apod.

Nejlepší odpověď
anonym

Měděné nádoby (nádobí) má povrch, se kterým přichází potravina do styku, pocínovaný… 😉
Měď jedovatá není, ale poměrně snadno reaguje a např. měděnka je už jedovatá ´slušně´ .

Další odpovědi
Funna

pokud si to nádobí koupíš a má tak vnitřní povrchovou úpravu, která zamezuje přístutpu potravin s mědí, tak je…pokud by sis ale chtěl vykovat měděný kotlík, tak na to rychle zapomeň…jinak o výhodách tohoto nádobý se dozvíš více v odkazu
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/medene-nadobi-moda-nebo-zdrave-vareni/
Doplňuji:
sakra, jak jsem mohla napsat nádobý…fuj… 🙂

zjentek

není problém jíst z měděného a není problém přímo v mědi vařit. Něco tím získá quality a jiné tě může zahubit. Je VŽDY důležité mít obsáhlé znalosti, jakou potravu (co do složení) lze z mědi sníst a jakou (opět podle složení) lze v mědi vařit. Je to hotová věda! Viz kupř. ájurvéda ,)