Tíšek99

Jídelníček pro vegetariány(je­denáctileté vegetariány)

Nazdááááááááááááár,
Neznáte nějaký lehký jídelníček pro ,,malé" vegetariány?
Díkys

Nejlepší odpověď
hanny 2

Hlavní je pestrost:

Obiloviny (pečivo, těstoviny, cereálie apod.) – malé porce až 5× denně
Zelenina (ideálně v salátové podobě s kvalitním rostlinným olejem) – až 3 porce denně
Ovoce (čerstvé i sušené) – menší porce 2× denně
Mléčné zakysané výrobky (pokud možno neslazené) – 2 až 3 porce denně
Semínka a ořechy (pro větší děti) – 1 dětská hrst denně či obden, může být součástí např. müsli
Luštěniny (mohou být i ve formě náhražky masa) – 1× denně či obden podle toho, jak je dítě snáší
Kvalitní rostlinné oleje – ideálně 1 lžičku denně
Vejce – 2× do týdne
Voda – kolem 2 litrů denně, vyšší příjem vlákniny vyžaduje vyšší příjem tekutin

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/maso-nechci-6-tipu-jak-na-jidelnicek-pro-male-vegetariany-pjb-/dieta.aspx?c=A110728­_165509_dieta_job

Další odpovědi
Drap

Různé ovocné a zeleninové saláty, těstovinové saláty, teplé i studené....­.možností je spousta