Jídelní lístek

Potřebovala bych znám definice na referát, co je to jídelní lístek a udělat si slušnou práci do školy, děkuji za pomoc:)

Odpovědi
HOMER

Jídelní lístek (Nápojový lístek) je přehled produktů, které nabízí jídelna, restaurace nebo bufet. Informuje hosty o nabídce a cenách.

Obvykle obsahuje seznam jídel, nápojů, nebo celých menu. Položky jídelního lístku mohou být rozděleny do skupin (např. bezmasé pokrmy, drůbež, nealkoholické nápoje apod.)

Jídelní lístek je seznam nabízených pokrmů a příloh. Svojí formou i obsahem reprezentuje především kuchaře, ale i ostatní zaměstanance včetně podnikatele. Základním požadavkem na jídelní lístek je pestrý výběr pokrmů a příloh, dobrá přehlednost, čitelnost a vkusná úprava. Jídelní lístek usnadňuje nabídku, objednávání, bonování, expedici, zúčtování a slouží i jako kontrolní podklad.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/J%C3%AD­deln%C3%AD_l%C3­%ADstek

panenka

mám pro vás dva odkazy tak se na ně mrknite.
první je:www.zs33plzen­.cz/jidelna/033-pdf
a druhý zde

Zdroj: www.gymnazium-opatov.cz/ivt/ji­delak.doc

Michal

Jídelní lístek je nabídka jídel v restauraci ,nebo hospůdce.Měl by být zajímavý a reprezentativní pro daný podnik. Podle lístku se pozná většinou úroveń podniku.Jeho prostřednictvím se seznamujete s restaurací,nebo jiným podníkem.Jeho provedení může být standartní tj. na papíře ,nebo v deskách,a nebo jinak upravený s pečetí ,jako listina,vějíř.To záleží na kreativitě personálu.

Zdroj: praxe