dust8

Jí vůbec ještě někdo tavené sýry, nebo je to přežitek?

Ten přesolený sajrajt se ještě prodává?

Nejlepší odpověď
Edison

Jsou kvalitní a méně kvalitní. Mám je rád.

Další odpovědi
annas

Kupuji výjimečně, jen veselou krávu, která je prý bez éček.

Dootala jsem recept na sýr z tvarohu, velmi jednoduchý a sýr je dobrý. Přidávám do něj zelenou nat z cibulky, někdy šunku.

Kepler

Mně se nezdá, že by byly přesolené nebo že by to byl sajrajt. Pravda, ne všechny jsou kvalitní. Nejvíc si kupuju takové ty mazací v salámcích a většinou je používám k výrobě vynikajících rybičkových pomazánek.

EKSOT123

Také jsem dal na zprávy o jejich škodlivosti a kupoval spíš takové ty tvarohové sýry typu Lučina, ale levnější, v 200 g krabičkách. Jak je to tedy se škodlivostí, nevím. Např. zde https://www.vi­talia.cz/clan­ky/myty-o-tavenych-syrech/ se jich zastávají a mj. píší: Rolí tavicích (emulzifikačních) solí je iontová výměna vápenatých iontů v mléčné bílkovině za ionty sodné. Tím vznikají rozpustnější mléčné bílkoviny, které jsou schopny emulgovat tuk, podílet se na vazbě vody a upravit hodnotu pH. Tavicí soli jsou obvykle slabě alkalické s jednomocným kationtem a vícemocným aniontem. Využívají se jednak sodné soli kyseliny citronové (citrany) a především pak fosforečné (polyfosforečnany). Zatímco citrany především zlepšují pH a zlepšují chuť výsledného výrobku, polyfosforečnany především prodlužují trvanlivost výrobků...... využitelnost vápníků pro tělo v tavených sýrech se sníží asi o 5%, přesto zůstává oproti rostlinným produktům vysoká…

Edison

Není potraviny bez „Éček“!!! Všechny věci maj mezinárodní klasifikaci „E“. Sůl, cukr, ocet, karamel, a mnoho a mnoho dalšího… Tvrzení o potravině, že je „bez Éček“ je klamání spotřebitele!!!

annas

Já vím, ale všechna čeka nejsou škodlivá.

Edison

Jistěže… Ono to vypadá krásně, když se napíše „bez Éček“, ale neumím si představit okurky bez soli, cukru a octa… Přitom to má samozřejmě označení „E“ (někde v mobilu mím i databázi Éček)

annas

Já je mám už dávno někde uložené, ještě se o nich tolik nepsalo.

Ale někdy se nedá výrobcům věřit. Ale všimla jsem si, že u sýru Veselá kráva jsou některá balení bez nápisu, jiná s nápisem. Talže snad je v nich tedy méně těch škodlivých.

Ale kupuji „mazací sýry“ opravdu jen výjimečně.

Mc Merkurion

https://www.fer­potravina.cz/ta­veny-syr/syr-vesela-krava-bel-syry-cesko