Rudík M.

Jí někdo z vás párky?

Já jsem dříve párky jedl, ale teď už mi moc nechutnají. Nevím proč,. My párky moc nekupujeme. Ale chutnají někomu z váz?

Nejlepší odpověď
quentos

Zřídka, ale přece – tak jednou dvakrát za rok. Musí se vědět, kam pro ně jít. Ale párky „z váz“ jsem ještě nejedl. Má to nějakou specifickou chuť, když se to naloží do vázy?

Další odpovědi
Lgee

Takové ty svlíkací, kvalita asi nic extra ale jsou delikátní chuti.

aliendrone

Já ano a to nezřídka. Důvod? Dáš do mikrovlnky, pak přicmrndneš hořčici a s krajícem brzdy máš „teplou večeři“. Přirozeně NESMÍŠ kupovat kentus, jako jsou Javořické párky nebo takové ty „množstevní“ v kilogramovém balení.

Bohužel nechápu přesně co znamená „obsah masa“ v %, protože třeba v bLidlu mají párky, kde deklarují „83% masa“, tak jsem je zkusil a byl to PARÁDNÍ humáč. Lepší je si koupit dobrou klobásku. A úplně BEST je koupit MASO, nakrájet na plátky (balit po jednom v mikrotenu a zamrazit) a v případě potřeby jsou v mikrovlnce defrostěný ancvaj, naklepeš, osolíš, opepříš, mrskneš na pánev a ve chvilce máš mňamiky stejk. ANO, je to o dost zdlouhavější postup, než prosté ohřátí v MW, ale výsledek je NESROVNATELNÝ.

Fascinující na tom je CENOVÁ výhodnost ve prospěch masa – slušné párky stojí cca 200Kč+/kg, takže jak kuřecí prsní řízek, tak vepřový tě přijde o 100% LEVNĚJI (v Makru koupím kuřecí prsa za 99.90Kč/kg a tuhle jsem koupil vepřovou plec b.k. za 79,90Kč/kg – ale to byla v akci)

Prostě klasická ukázka POKŘIVENOSTI dnešního prasokapitalismu, kdy je MASO levnější, než skrojky (jakkoliv upravené do párku) nebo banány jsou lacinější než brambory. A ještě se najdou kreténi, kteří tomu TLESKAJÍ a tvrdí, že je to NORMÁLNÍ. :(

Arne1

Pokud je ten párek debrecínka, tak ano.

Ametyst

Podobně jako quentos, asi 2× do roka. A to za účelem vyrobit hot dog s hořčicí nebo kečupem.

Midoc

Parky s příměsí drůbežího masa nejsou
dobré.

paul1

Dnes jsme je měli k snídani – spišské a celkem chutné.

Dochy

Občas jo, je to rychlé a jednoduché, ale manželka protestuje, tak to nemohu přehánět. A ano, je problém vybrat nějaké „jedlé“. Některé jsou takové… no … hmota bez chuti a struktury, to člověk může jít osolené želé a bude to skoro to samé. Už jsem si říkal že si u některých potravin budu muset dělat poznámky abych se nenapálil znovu.

Nassin

Ne.

Rokio

Ano, jím párky. Mám rád hlavně kuřecí a párky s vyšším obsahem masa.

EKSOT123

Já to mám úplně opačně jako ty. Dřív jsem je jedl málo a poslední dobou, když jsem pořád ve světě a vařím si sám, tak je jím každý týden, někdy i víckrát. Ale menší porce, víc chleba. Párky horší chuti jím se zeleninou nebo nakrájím na plátky a opeču na pánvi. Po této úpravě jsou jedlé třeba i jinak nepoživatelné levné kuřecí špekáčky. Jinak výborné jsou debrecínské. Nebo vídeňské, ale české výroby (to je zajímavé, že v Rakousku mě vídeňské tolik nešmakují, tam už nejradši beru frankfurtské, které jsou tam navíc skoro nejlevněší).A v Čes­ku nejčastěji kupuji trampské cigáro, protože je z kategorie chutných párků nejlevnější. Ono je to spíš klobása než párek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Aliene…
Si mně připomněl jak učitel potká bývalého žáka přijíždět v nejnovějším mercedesu, tak ho pozdraví a ptá se jak se daří…
A dobře pane učiteli, podnikám a jde to skvěle
Ty? Jak to děláš? Na počty jsi byl vždycky slabší…
A tak pane učiteli. Hlavní je bejt skromnej. Tak znáte to. Za 10 koupím, za 100 prodám, mně ta 4 procenta stačí.

Kdyby bylo to vepřové o 100 procent levnější, měl bys to zadarmo 😉

aliendrone

Dochy>>> No jo, VÁŽNĚ jsem to napsal. Hele, k tomu už nemám co dodat. Snad jen že pokud se mi podaří rychle najít lano, vyhledám nejbližší lampu pouličního osvětlení. Vážně jsem už asi k ničemu, teď abych lozil kanálama. :(

Tywoe – když se nad tím zamyslím… s takovou bude DIV, jestli se „zhoupnout“ vůbec dokážu (potažmo nepoplést si stožár osvětlení s věšákem na prádlo – jsou dost chatrné). :(:(:(