annas

Jezme do polosyta, pijme do polopita, vyjdou nám naplno léta. Neyjdou jen z poloviny, když jíme, abychom žili naplno?

Je moíudré staré přísloví?

„Do dvaceti jez, kolik můžeš, do padesáti, kolik musíš, a po padesátce tak málo, jak jen můžeš“. Paracelsus

Nejlepší odpověď
Drap

Přísloví je určitě moudré. Těžko říct, zda je to pravdivé i s léty. Nepřecpávat se, neholdovat obžerství zajistí člověku pohodu , klid a předcházení celé řadě neduhů. Takovým přístupem si zřejmě zajistíme celá léta která nám byla určena. Právě porušováním stravovacích návyků si je můžeme zkrátit. Aby bylo možno žít aktivně naplno, neni možné být přecpaný, to spíš člověka tlumí. I Paracelsus má zřejmě pravdu. V mladém věku lépe chutná a tělo to zřejmě více potřebuje ve středním věku člověk musí jíst právě proto aby žil, také samozřejmě podle druhu práce a fyzického zatížení., seniorům většinou už potom ani tolik nechutná a jedí relativně málo.

Další odpovědi
Kepler

Něco na tom je, ale kdo to má vydržet?

Mc Merkurion

… přísloví je sice moudré, má svoji logiku,ale nepočítá s osudem (nějaká tragedie, havárka, atd) >>> proto žiju naplno, jako by ten dnešní den byl poslední …

tobby

Už mi ze života moc nezbývá tak proč se dobře nenajíst, když těch potěšení je už tak málo. Milovat se nemám s kým a alkohol mi nechutná.