Ježíš Kristus zemřel na vyčerpání organismu poté, co byl ukřižován?

Nejlepší odpověď
led

Podľa odborníkov ukrižovanému človeku, pokiaľ visí celým telom na rukách (nemá podložené nohy ako Kristus, "ochabujú dýchacie svaly, do znehybnených nôh klesá väčšie množstvo krvi, ktorá potom chýba v obehu. Krvný tlak klesá, tepová frekvencia stúpa. Nedostatočné zásobovanie orgánov krvou a kyslíkom začína ohrozovať život. Pre skrátenie utrpenia a umierania na kríži sa používali rôzne spôsoby. Najrýchlejšiu smrť privodilo bodnutie kopijou do hrude, uškrtenie povrazom alebo udusenie odsúdenca dymom z ohňa rozloženého pod ukrižovaným.“ https://www.ak­tuality.sk/cla­nok/454628/smrt-na-krizi-nezvycajny-lekarsky-experiment-odhalil-ako-zomieral-jezis/