Hungalabunga

Ježíš Kristus byl neškodný a mírumilovný, tak proč ho zabili?

Kdo chce mír, tak se nechá zabit i své nejbližší? Takže kdyby byla válka, vezmem bibli a budemese všichni modlit a odpouštět vrahům?

Nejlepší odpověď
annas

Četl jste Nový zákon? Jste křesťan, nebo ne? Na tom záleží, jak chápete slova, která jste uvedl.

Materiálů je hodně, dají se brát z různých úhlů pohledu. Takže jsem vám našla jen něco.

"Náboženští představitelé ukřižovali Ježíše za rouhání – za to, že se prsý prohlašoval za Boha. Právě proto ho odsoudili k smrti. Řídili však události skutečně oni?
Ježíš byl přesvědčen, že potřebujeme zachránit, že potřebujeme odpuštění, zašel kvůli nám neuvěřitelně daleko. Když na kříži trpěl a umíral, nebylo to jen symbolické vyjádření lásky. Z jeho hlediska to byla nutnost. Šlo o to, že buď zemřeme my a budeme od něj navěky odděleni kvůli svému hříchu, nebo zemře on, abychom my zemřít nemuseli. Aby nám mohlo být odpuštěno. Abychom ho mohli znát, a to navěky.

Bible tuto skutečnost popisuje následujícími slovy: „Sotva kdo je hotov podstoupit smrt za spravedlivého člověka, i když za takového by se snad někdo odvážil nasadit život. Bůh však prokazuje svou lásku k nám tím, že Kristus za nás zemřel, když jsme ještě byli hříšní.“ (Římanům 5,7–8)

Několik hodin před ukřižováním vyjádřil Ježíš s plným vědomím nastávající smrti na kříži a vzkříšení svůj záměr v rozmluvě s Otcem: „… a svět aby poznal, že ty jsi mě poslal a zamiloval sis je tak jako mne.“ (Jan 17,23)"

Více se dovíte v odkazu

https://www.e­verystudent.cz/in/66/pr­oc_vubec_jezis_zem­rel

--
Podle všeho, co o Ježíši z Nazaretu víme, to byl mírumilovný člověk, který věřil pouze v sílu slova a byl známý svými charismatickými schopnostmi. Léčitel a prorok, který putoval se skupinou učedníků, mezi nimiž byly i ženy, po Galileji, až nakonec přitáhl do Jeruzaléma. Byli to chudí lidé, nadšenci, kteří doufali, že brzy nastane panství věčného boha Izraele na zemi.

V očích Římanů byl podezřelý každý, kdo na obyvatelstvo nějak zapůsobil a shromáždil kolem sebe skupinu stoupenců. tady bylo vždy nebezpečí vzpoury nebo povstání. A už při nejmenších náznacích sahali Římané k exemplárním trestům.

Ježíš byl v očích okupační moci buřič, s nímž se udělal krátký proces. Jeho učedníci pravděpodobně stačili včas utéci, nebo se zachránili tím, že svou příslušnost k Ježíšovi zapřeli. To je třeba případ Petra, který Ježíše „třikrát zapřel“. O to překvapivější je, že se zřejmě některé ženy z Ježíšovy družiny odvážili Ježíše regulérně pohřbít." atd.

http://www.pe­engel.cz/jesus_sou­bory/Page609.htm

Další odpovědi
Kepler

Protože se prohlásil králem a prorokem a to se Židům nelíbilo. Ani křesťané se nedrží bible, pokud se cítí ohroženi nebo by z války káply nějaké prašule. Prostě zabíjejí ve jménu Božím, sami si k tomu vezmou mandát.

EKSOT123

K ostatním odpovědím jen ještě, že jeho zabití byla zejména snaha samotných Židů, ne Říma. Ovšem Židé argumentovali Pilátovi, že se vydává za krále a to je vzpoura proti Římu. Pilát tuto argumentaci sice nebral úplně vážně, ale bál se povstání Židů a nakonec jim ustoupil.
Takže proč ho přední Židé nenáviděli?
Sice očekávali, a mnozí ještě očekávají svého krále (ten se ale měl narodit v Betlémě), a měli své náboženství. To sice Ježíš nerušil, ale chtěl zdůraznit přednost rozumu a srdce pře zákonem- porušoval sobotu, atd a nakonec vyznal, že je syn Boží. Navíc Ježíš zákoníky přímo kritizoval a otevřeně to říkal i jim samotným. Někteří zákoníci mu tajně fandili, ale většina ho začla nenávidět. Proč ho nenáviděli je u jedněch celý komplex vnitřních důvodů, přání, charakteru,… toho, co má člověk v srdci. A druzí, o něco lepší, se jimi nechali a nechají přechodně zmást a přesvědčit, protože mají málo, nebo špatné informace. Této polarizaci prý skrytě napomáhá vůdce temnot. Ten nechce připustit náhradu padlých andělů lidmi. A Ježíšovo ukřižování bylo na jedné straně jeho velká výhra a na druhé straně definitivní prohra-otevření možnosti pro mnohé.
Na to, jestli se ve válce pouze modlit a odpouštět nedává bible jednoznačnou odpověď. Zřejmě dobře udělali Makabejští, Judita, Jana z Arku, atd, ale dobře udělal třeba i sv. František, když šel vyjednávat k muslimům. Křesťané bývají v tomto ohledu v nejtěžších chvílích možná až příliš odevzdaní. Kdo ví. Poláci ve Waršavě věděli, co je čeká, když je osvobodí pouze Rudá armáda, proto proti Němcům povstali sami, ale Rusi jim nepomohli,… Někdy je dobrá rada drahá a ta modlitba a odpouštění může být nakonec nejlepší.

led

Ježiš Kristus nebol neškodný pre vtedajšie vládnúce vrstvy v Judey.
Pozrite si jeho myšlienky napísané v Biblii.
To silne odporovalo hegemónii – tj.vedúcej úlohy Ríma v celom vtedajšom svete.
Napríklad jeho nenásilny spôsob boja prakticky prevzal aj Gandhí (napriek vyznávaniu iného náboženstva) vo svojom boji proti britským kolonizátorom za nezávislosť Indie.
Aké je jedno zo základných pravidiel mocných sveta, platných snáď celú históriu ľudstva? „Kto sa postaví našej moci, akýmkoľvek spôsobom, musí byť odstránený!“
To sa stalo aj Ježišovi Kristovi. Bol fyzicky odstránený, aj keď napriek tomu jeho myšlienky padli do „úrodnej pôdy“ a ujali sa medzi ľuďmi. Nehovorím o ich neskoršom zneužívaní v boji o moc na Zemi, počas križiackých vojen, inkvizície, dobýjaní svetadielov a podobne

dodatok o Kráľovi, Prorokovi a Synovi Božiom v diskusii --->

mosoj

Protože lidé od svého objevení na této planetě až dosud, nic jiného neumějí. Umějí se jenom více přetvařovat. Pak se diví, že s lidstvem nechce nic mít celý vesmír.

zjentek

ježiši a proč zrovna Kristus? Vždyť takhle se choval/chová kazdej z těchto pánů- Krišna, Buddva… já měl teď o víkendu Velikonoce jako Kristus, v pátek jsem zmizel a vrátil jsem se v pondělí. A bylo to SUPR!
Hele jestli někdo z těch čmoudů to má v hlavě hozený jinak, než si sám odpovídáš v otázce, tak MINIMÁLNĚ Alláh, jinak mě nikdo nenapadá.

led

Mám pocit, že samotný Ježiš Kristus sa nikdy nevydával ani za Kráľa, ani za Proroka.
To vyhlasovali jeho nasledovníci a protivníci.
Dokonca aj výraz „Syn Boží“ bol symbolický. Ježiš vo svojich „kázňach“ všetkých ľudí považoval za Božie deti. Tento pojem nájdete aj iných náboženských vzťahoch.

Kepler

Proč mu tedy nasadili výsměšně trnovou korunu a na znamení uznání jej přišli navštívili tři jiní králové? Snad se sám za krále ani proroka neprohlásil, ale tehdejší svět jej takto přijímal.

led

Je rozdiel medzi tým, kto vydáva za Kráľa a tým, ktorého vzývajú ako Kráľa. Ježíš sa nikdy slovom nevyjadroval, že je Kráľom, aj keď jeho činy boli hodné Kráľa.
To je ako s Amatérom, ktorého profesionalita je nepomerne vyššia ako amaterizmus Profesionála. Preto nie ten kto o sebe tvrdí že je kráľom je Kráľom, ale kráľom je ten, kto koná ako Kráľ, aj keď papier tvrdí opak.
A včul premýšľajte!

annas

Může jít o nepřesný překlad,. chybné interpretace atd.

"Ježíš se sice o svém božství nevyjadřoval přímo, učinil však nespočet nepřímých a nesporných prohlášení, ze kterých je nepochybné, že se za Boha považoval. !

https://www.proc-krestanstvi.cz/a49-otazka-jezis-o-sobe-prece-nikdy-nerekl-ze-je-buh-ne/