Avatar uživatele
Registrovaný

Ježíš Kristus

1. Z jakého rodu byl Ježíš? . 2.Kdo vládl v době Ježíšova narození? 3.Proč šli Josef s Marií do Betléma? (odkud a jak je to daleko) 4.Proč utíkají po narození? 5.Kdo je pronásleduje?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím že je na internetu informací dostatek, tak se snaž a hledej. Nikdo za tebe domácí úkol dělat nebude.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

chapu bible stary a novy zakon je moc dlouhy na cetbu... ale je dobre si ji alespon jednou za zivot ptecist at vis proc vubec slavis vanoce atd...tak sup..na ulozto.cz...a pocti si ...!!!!


Avatar uživatele

Pokud se nejedná o domácí úkol na zítra, tak si přečti např. knihu Příběhy Mrtvého moře od Zenona Kosidowského.


Avatar uživatele
Zlatý

http://www.vira.cz/…

http://jirimazanek.casopisdote k.cz/…
z druhého odkazu si můžeš udělat výpis..
Doplňuji:
nevím co je pravda a co ne nezabývám se tím..
snad ti to pomůže :)


Avatar uživatele
Pokročilý

Sčítání lidu bylo, (..nazaret??)tak museli do josefova? města kde se narodil .. Jenže všude ( ubytování) měli plno.. maria měla rodit, a atak jim 1dobrák dal chlév Ja vim že vládl král herodes kterému bylo řečeno, že se jdou 3 králové klanit novému králi mesiáši.., a on be strachu že ho někdomsrazí z trůnu se rozhodl povraždit všechny novorozence. Jenže anděl to řekl mariii ve snu.., a tak uprchli s ježíškem do egypta..vše co vim..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

toto je asi uprostřed druhého odkazu - Asi před 2000 lety žila v galilejském městě Nazaret - Maria, která byla zasnoubena s tesařem Josefem z rodu Davidova. Podle Lukáše se jí zjevil anděl a řekl jí, že počne z Ducha svatého syna, kterému má dát jméno Ježíš. Podle Matouše se anděl zjevil Josefovi a řekl mu totéž, aby nepodezíral Marii z cizoložství, protože s ní dosud nežil. Před porodem se museli manželé přesunout z Nazareta do Betléma, protože bylo sčítání lidu a oni patřili rodem do Betléma. Tam ve stáji Maria porodila Ježíše. Toto jméno je řecký překlad hebrejského jména Ješua, což je zkrácené. Jehošua, tj. Jozue a znamená Hospodin je spása. Na rozlišení od ostatních Ježíšů se nazývá Nazaretský, syn Davidův. Jeho narození ohlašovala na východním nebi hvězda. Proto se mu přišli poklonit mudrcové z Východu jako králi židů. Když se to dozvěděl Hérodes, dal v Betlémě a okolí povraždit všechny chlapce do dvou let. Maria s Josefem však dostali včas varování od anděla, aby utekli do Egypta. Roku 4 n. l. Hérodes zemřel a manželé se s Ježíšem vrátili do Izraele. V Nazaretě potom Ježíš vyrůstal. Když mu bylo dvanáct let, vzali ho rodiče na velikonoční svátky do Jeruzaléma. Tam se jim ztratil a našli ho až za tři dny v chrámu, jak diskutuje s učiteli a udivuje všechny svou rozumností.

to si můžeš napsat :))

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.