Kazatel

Jezdíte první třídou, nebo jste celý život zvyklí na tu druhou?

Odpovědi
zjentek

Tu zrušili někdy v 50kách minulého tisíciletí, nedávno to tady bylo. Někteří si myslí, že jezdí tou první, ale ne ne, nejezdí, jezdí tou druhou. Já osobně jezdívám levá pravá- dvoutakt. Je to luxus. Vždyť co je to za lidstvo, které se běžně krmí v McDonald's. První třída?

Justin1

Pokud máš na mysli vlak, tak v tomto roce jsem dvakrát cestoval v první třídě a několik dalších cest jsem podnikl v druhé třídě.

Pokud je to možné, volím velkoprostor, ty komůrky nemám rád.

Rocker

Vlakem jezdím asi 2× za rok.Stačí mi druhá třída,ale mám rád kupátka,připadají mi útulnější než vagón plný lidí.

Ametyst

Jezdím tak, abych seděla na koženkovém sedadle. Z plyšáku obvykle chytnu blechu. Proto cestuji v restauračním vo­ze.

Malvína

Některé vlaky nenabízejí první třídu, ale když jet musím, jsem ráda, že se vůbec někam dopravím. Při možnosti výběru volím první třídu. Mám ráda kupé a servis. Nejraději u RegioJet.

aevul

Jak kdy. Někdy druhou, někdy první, někdy business, ale to pak beru celé kupé jen pro sebe.

Darcy

vlaky zásadne II. třída, a když se dá (vnitřní linky na malé vzdálenosti) tak se vyhýbám kupé, mám z nich děs, nelíbí se mi možnost zavřet se s nějakým poshukem.. Párkrát za život jsem letela I. třídou a taky charter a je to velice příjemné, na to bych si zvykla, už jen skrz odbavení zvlášť, lepší prostor a čisté wc. Když ale můžu, jdu zásadně autem nebo moto.

Pepa25

Nikdy jsem nejel první třídou: ne že bych na to neměl, ale přidaná hodnota neodpovídá ceně.

Ametyst

Aevul sám bere celé kupé, pokrytec.:-))))

aevul

Co přesně je pokryteckého na tom, že si vezmu celé kupé Business? Nechci cestovat s nějakým dobytkem, tak si holt zaplatím čtyři sedačky místo jedné.

zjentek

Aevuj a to už i v dobytčáku má dobytek možnost volby dle třídy?

Malvína

Tím však blokuješ zbytečně místa pro další cestující, kteří pak musí sednout do jídeláku, kde si později nesedneš ty, když se chceš občerstvit.

aevul

Business je u Regiojetu a tam si kupuješ konkrétní místa. Nemůže se stát, že někdo nastoupí a zjistí, že nemá kam si sednout. Navíc, business obvykle nebývá úplně plný.

Malvína

Stále je to však zbytečné blokování. Byť za ta místa zaplatíš jak máš, stále jsou nevyužita jinými cestujícími jen kvůli tvému pohodlí. Co kdybych si chtěla koupit jízdenku v první třídě, ale nevejdu se, protože někdo si zamluvil čtyři sedačky pro sebe, jen aby si měl kam rozhodit tašky a natáhnout nohy. Já bych na to samozřejmě nemela jak přijít, ale… není ti to prostě blbé? Dokážu pochopit dvě sedačky, kdy třeba člověk opravdu hodně věcí potřebuje převézt, ale upírat jiným možnost si vedle tebe sednout, jen proto, že se bojíš, kdo to bude, mi přijde přinejmenším zvláštní.

zjentek

Malvi, mně to zvláštní nepřijde. Podobný pocit vzniká u některých děti už mezi ostatními dětmi, při jejich socializovani- společném setkávání. Dítě když tohle mezi ostatními okolo pocítí, chce se pak odlišit- být něčím více než děti okolo. Případ který popisuješ jsou už jen výsledky nepichopeneho dětství.

aevul

Není mi to blbé. Stejně, jako mi není blbé vzít si dva chleby, když chci, a neřeším, jestli zbyde i na tebe.

aevul

Vzít ty dva chleby, tím jsem myslel koupit v pekárně.

aevul

Ametyst: A díky hovadům, jako jsi ty, se v jídeláku nedá sednout, když se tam jde člověk opravdu najíst.

Ametyst

Aevul: I hovado, jako seš ty, má uznat, že když tam piju a jím, nemůžu sedět jinde než v “ jídeláku”. 🙂

aevul

Ametyst: Pokud jíš, OK. Ale píšeš, že tam jdeš automaticky, místo jiného místa ve vlaku a sdíš tam celou dobu. Takže lžeš, vykrucuješ se, nebo se cpeš celých X hodin?

zjentek

Aevul, já jediný ti rozumím. Plně chápu vztah mezi byznysem a dobytkem-vlastně se na tebe nelze zlobit (je nutná revize společenských měřítek).