Matthew

Jezdíte někdo autem na Ukrajinu ? Chtěl bych se podívat na pár dní do studentského města Kharkiv (Charkov) :)

Nejlepší odpověď
anonym

Dříve jsem jezdila do Lvova přez Polsko, ale zpět na Užhorod a Slovenskem domů. Dnes bych už jela rozhodně autobusem, pokud už bych měla takovou nutkavou potřebu opět navšívit Ukrajinu (což nehrozí).

Další odpovědi
Monie

Jeďte na dovolenou na Ukrajinu. Vaše auto už tam je. (Kameňák)

Matthew

Jde mi o to, že mám v Charkově pár kamarádů, které bych chtěl navštívit. Problém je, že letenka je tam hrozně drahá, autobusem i vlakem je to skoro až 26 hodin cesty, a na portálech jako je spolujizda, jizdomat a xx dalších jsem nenašel jedinou jízdu tím směrem. Nejlepší spojení je do Kyjeva, ale Kyjev je nějakých 400–450 km ještě od Charkova a jako Čech který nezná azbuku a nedomluví se, si netroufnu tam někde pak hledat jakékoliv spojení na Charkov. A jestli se mohu zeptat, proč u vás nehrozí další návštěva Ukrajiny ? :) Nějaká špatná zkušenost ?

anonym

Abych pravdu řekla, ano, zkušenosti nic moc. A to tam ještě nebyl takový binec jakov posledních letech. Zkuste se domluvit s nějakou firmou mezinárodní přepravy. Nějaký kamioňák možná uvítá spolucestujícího, ale pozor, dnes přepadávají i kamiony! Tady na Odpovědích je jeden profil „kamionacka“, zkuste to…

Matthew

Rozhodně děkuji za Váš příspěvek do diskuze. Vše co tak čtu na internetu si většinou protiřečí. Jeden říká, že je to na Ukrajině o hubu, druhý zas že je to jenom taková pověra že vás přepadnou na každém kroku. Jeden že je tam draho, druhý zas že ne. Že vlak je nejlepší spojený, druhý zas doporučuje autobus. Nejlepší nejspíš bude necestovat hlavně sám a nemít velkou hotovost a cenné věci u sebe.

Matthew

spojení **