djsee

Jezdili jste s Uberem pod 18?

Můžu volat a sám jezdit v Uberu/Boltu, když je mi 15? (Neptám se na to, jestli je to v souladu s podmínkami Uberu/Boltu, vím, že není.) Ptám se na Vaše zkušenosti, jestli mě i přesto svezou.

Odpovědi
Bobek 2

Kupodivu, fakt tam mají věkový limit 18 let.
https://help.u­ber.com/cs-CZ/riders/arti­cle/minim%C3%A1ln%­C3%AD-v%C4%9Bk-pro-pou%C5%BE%C3%AD­v%C3%A1n%C3%AD-uber?nodeId=4e0a8853-f252-4a49-a181-aff7a2e0ec15

Mě by ani nenapadlo, že by to nemělo být možné. Vlakem nebo autobusem můžeš samostatně jezdit od 6 let, nakupovat v obchodě klidně ve čtyřech, pokud to zvládneš. Pro řidiče Uberu jsi jenom zboží, prostě zásilka, jemu by mohlo být jedno, kdo tu jízdu objednal, a peníze od tebe taky nepotřebuje, protože je dostane přes aplikaci. Na patnáctiletém zákazníkovi by mi nepřišlo naprosto nic divného, tak jako mě nepřekvapí v MHD ani v supermarketu.

Ale pokud budeš tvrdit, že ti jízdu objednal táta (strýček, učitel, bohatý sponzor), tak by to mělo být v souladu s podmínkami. Věkový limit je jen na objednání, nikoliv pro samostatné cestování.

V normální taxislužbě, pokud vím, žádný takový věkový limit neplatí. Kdyby někdo chtěl Uberu zatopit, mohl by na ně zažalovat, že svými podmínkami bezdůvodně diskriminují zákazníky na základě věku.

nyjono

Ptal ses řidiče?

Edison

Přijde mi zvláštní se takhle ptát na porušování nějakého předpisu… Jestli to maj zakázaný, byť interním předpisem, tak je přece púotřeba to RESPEKTOVAT! Je snad jasné, že tím, že je to někým požadováno proti předpisu toho dopravce tak potenciálně ohrožujete a může třeba púřijít o práci?

Já vim. Ono se dodržování předpisů v Česku moc nenosí a porušování je u nás spíše sport a boj o prvenství.