Adam R

Jezdil dříve rychlík z Opavy do Prahy?

Z Opavy, z Opavy, rychlík jede do Prahy… Známá písnička od Ivana Mládka. Zajímalo by mě, jestli je tento text pouze vymyšlený nebo dříve opravdu jezdil přímý rychlík z Opavy do Prahy. Pokud by jel vlak přes Ostravu, musí se zde přestupovat, ale třeba to bylo dříve jinak. Možná jezdil vlak z Opavy přes Krnov a Olomouc, ale ve starších jízdních řádech jsem takový přímý spoj nenašel.

Nejlepší odpověď
annas

"Konec II. světové války přinesl změnu dopravních proudů.

Na trati přes Ramzovou jsou vedeny rychlíky v parní trakci – rychlík 215/216 Praha, Denisovo nádraží (Těšnov) – Jeseník – Opava – Bohumín."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:XHZJIL­tJ19cJ:www.pa­rostroj.net/his­torie/Jesenic­ko/hanusovice_gl_pro­voz.htm+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
anonym

Osobní vlak z Opavy jezdil do Ostravy- Poruby a tam se přestupovalo! To bylo v roce 1970, kdy jsem tak jezdíval.