jezdí tady někdo na topný olej?

Odpovědi
venkovan

Do moderního motoru to nalije jen blázen. Topný olej tak do motorů konstrukce či vývoje do 80 let, potom už je to bída.
Kdysi nám do strojů topné oleje vozili. Když nastalo chladno, skoro nikdo nenastartoval. Vyhazovaly se hrubé naftové filtry, někdy se musely prohřát jemné filtry apod. Ve své podstatě víc škod než užitku, ale vedení bralo peníze za úšetřené náklady na PHM. Co stály opravy se moc prémiemi nehlídalo.
Co je na zváženou, zda chceme svým dětem ušetřit peníze za ušetřenou naftu nahrazenou topnou naftou a nebo zda chceme svým dětem a vnukům předat lepší ovzduší. Zdánlivě jedinec nic nezmůže, ale když se člověk podívá na moře, tak to je také tvořeno z velkého množství kapek.