Jezdí londýnské taxíky i jinde ve světě než jen ve Velké Británii?

Zajímalo by mě,jestli je možné zjistit kde všude po světě jezdí černé londýnské taxíky(BlackCab) kromě Velké británie. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě jste se nevyjádřil jednoznačně.

Londýnské taxíky jezdí v Londýně, ale od příštího roku mají začít jezdit i v jiných městech Evropy. Budou na elektrický pohon.

Generální ředitel společnosti London Taxi Company, řekl, že jeho firma prosazuje investiční plány i přes politický rozruch kolem brexitu a jjejím cílem je desetinásobné zvýšení výroby na přelomu desetiletí.

V důsledku toho by černé londýnské kabiny mohly začít jezdit na ulicích kontinentální Evropy již v příštím roce, ačkoli nemusí být nutně černé. .

Reuters uvedla, že vedoucí pracovníci společnosti již navštívili města včetně Oslo, Amsterdamu, Paříže a Berlína, vyčleňovali trhy, ale pan Gubbey odmítl říct, které město bude prvním zámořským místem pro uvedení ikonické londýnsko kabiny z r. 1899

Informace je z ledna 2017.

http://www.in­dependent.co.uk/new­s/business/new­s/london-black-cabs-expansion-europe-continental-hackney-taxi-manufacturer-a7552801.html

Další odpovědi
Drap

Londýnské taxíky jezdí pouze v Londýně. Pokud by jezdily třeba v Praze, tak už by to nebyly londýnské, ale pražské taxíky.

ivzez

Londýnské taxíky jezdí jenom v Londýně.
Pokud by jezdily někde jinde, nebyly by už londýnské.

sesednizkola

Londýnské taxíky jezdí jen a pouze v Londýně. Pokud by ty taxíky jezdily jinde, už by nebyly londýnské.