zjentek

Jezdí ještě někde v Česku dvanáctsettrojka coby sanitka?

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C5%A1ko­da+1203&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwiRspXI­oI3zAhVLDewKHY20Cx4Q_A­UoAXoECAEQAw&biw=1360­&bih=667&dpr=1

Například někde po vesnici, nebo i dále. (;

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že nikde. Snad nějaký sběratel veteránů.

Další odpovědi
dubraro

Jedině snad na jízdách veteránů.

aliendrone

Těžko. Dvanácsettrosky (přesněji TAZky, výrobu přesunuli na Slovač) se přestaly dělat více jak před 20 lety a možná pamatuješ, že (mimo jiné) skvěle hnily. Nejsou NDčka, takže leda nějaký fanda, jak píše Drap.

Tywoe, všiml sis, jak poslední dobou vyletěly „akcie“ starých aut (hlavně užitkových)? Čím to asi bude? ;) :D :D

Ametyst

Dvanáctsettroska, nejrychlejší auto, protože jelo vždycky v čele kolony? 🙂 Doufám, že ne. Už by neprošlo technickou kontrolou.

podger

Jezdí ještě někde v Česku dvanáctsettrojka coby sanitka?

Na profi úrovni zcela jistě NE. Sanitky jsou placené jednak od počtu zásahů (samozřejmě), ale i od odborné vybavenosti vozidla.

Příklad: na basic levelu musí sanitka umět stabilizovat x základních nemocí/traumat. Na levelu dva už musí umět i vzácnější ochoření jako třeba kyslíkový stan pro otravu CO3 a levely i finance se zvyšují třeba až po level rychlost přepravy, například vrtulník nebo plná vybavenost (tady hmotnost vozidla neklesá pod 3.5 tuny)

Dvanáct set troska, kdyby dnes naložila vybavení level nula, tak už by se tam nevešel pacient a neujela by metr

Ale stejně to byly romantický časy, kdy sanita 1203 uháněla po dálnici houkala, kvílela, blikala.. v pravým pruhu a všichni ji předjížděli v levým se škoda 120, páč zdržovala provoz

Midoc

Nové sanitky měly obsah motoru cca 1500 cm³. Proč se jim všem říká 1203?
https://www.au­to.cz/test-unikatne-zachovale-sanitky-skoda-1203-auto-ktere-martin-vaculik-nikdy-neridil-137298

dubraro

Midoc:
Místo odpovědi kladeš další otázku.
Novější verzi se říkalo dvanáctsettrojka prostě ze zvyku. Oficiální název byl TAZ 1500.