Avatar uživatele
LucieKostík

„Ježdění na poníkovi není jezdectví,“ říkají mi všichni. Je to pravda?

Jezdím už několik let na poníkovi. Je to welsh part bred. Vždy, když se mě někdo zeptá, jestli jezdím na koni, tak řeknu, že jezdím na poníkovi. Skáčeme 80 cm, jezdíme na závody, zvládáme i drezuru, na práci ze země je supr, máme spolu skvělý vztah. Jenomže všichni mi říkají, že ježdění na ponících není sport jezdectví. Jezdectví je jen prý o velkých koních. Poníci jsou pro malé děti, ale mně je 14 a stejně je mám radši než velké koně. Mám z těch lidí blbý pocit, a ač velmi velmi nerada, přemýšlím o přechodu z poníka na velkého koně… Co si o ponících myslíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, anonym před 3068 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Není důležité, co si o ponících myslíme my. Když tě to baví, tak si jezdi na čem chceš a na nějaké škatulkování se vykašli.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Pokud vyjedeme z definice na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jezdectv%C3%AD (a myslím, že bude pravdivá), pak opravdu ježdění na poníkovi jezdectví není.

Co si o ponících myslím já, to není důležité, důležité je, jaký k nim máš vztah ty. Nenech se rozhodit řečmi druhých a jezdi na tom, co tě baví, co se ti líbí a k čemu máš vztah ty. Nicméně dřív nebo později asi budeš muset přejít na koně (pokud chceš pokračovat), ale neboj se toho, i velcí koně jsou báječní. A ježděním na nich objevíš zase kus další nádhery.

Závidím ti :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud tě to baví,nenech si do toho kecat.
Pak možná přejdeš na koně.
Mongolové jezdí na ponících celej život a nikdo se jim nesměje.
Ráda budeš vzpomínat na ponnyho až budeš starší,určitě bys měla postupem času přejít na velkýho koně.
Krásní jsou islanďáci.
http://vikinghor­se.eu/?site=i­si&lang=cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Na velkeho kone prejdes casem tak jako tak. Je ti 14, jeste si myslim, ze by kun nebyl idealni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek