evusa

Jezdecká škola

Co to znamená jezdecká škola? Znamená to jenom to, že se několikrát týdně chodím učit jezdit ale jinak jsem doma, chodím do školy atd. a nebo je to něco jako základní škola, kde jsem ale ubytovaná a tam jsme nějak rozděleni a učí nás s koňmi, o koních atd.- existuje aspoň tedy takováhle škola?

Nejlepší odpověď
kapka

http://www.stred­niskoly.cz/sko­la/600012361.html

http://www.dos­tihovaskola.cz/

Tady jsou školy /dvě, o kterých vím/, kde můžete vystudovat obor týkající se koní. Pak se můžete v tom oboru samozřejmě uplatnit. Většinou tam ale chodí lidé, kteří už mají s koňmi od dětství nějaké zkušenosti. Nedovedu si představit, že by se nějaký deváťák, který nikdy neviděl koně zblízka najednou rozhodl jít studovat takovou školu. Nebo dokonce starší člověk dálkově.
Myslím, že je ještě možnost jít na zemědělku, tam se s koňmi také můžete při výuce setkat.

Osobně jsem chodila před mnoha lety dálkově do té Chuchle, ale jen půl roku, pak jsem si řekla, že to nemá smysl. Tenkrát to byl ale ještě učňák a jmenovalo se to „jezdec a ošetřovatel dostihových koní“. Nemusela jsem chodit na nějaké všeobecné předměty, protože jsem je měla uznané z předchozího studia. Chodila jsem jen na odborné předměty, které se týkaly pouze koní, bylo to zajímavé. Měli jsme např. předmět „životospráva dostihového jezdce“, kde nám kladli na srdce, že nemáme chlastat. 🙂 Ale samozřejmě i takové předměty jako anatomie koně a výživa koně apod. Časem jsme měli mít i hodiny jízdy na koni, ale to už jsem tam nechodila. Závěrečná zkouška obsahovala úspěšné absolvování opravdového dostihu.

Nejsou to ale základní školy, to ne.

Jinak jezdecká škola může znamenat spíš výuku jízdy na koni, jak to píšete ze začátku otázky.