1sluníčko1

Jestliže součet čtyř po sobě následujících čísel je 96, jaké číslo je největší z těchto sčítanců?

prosím o radu jak na to a vysvětlení. díky moc.
sčítanec je číslo, které je sčítané??

Nejlepší odpověď
quentos

jj, sčítanec je číslo, které je sčítané. Šel bych na to tak, že bych hledal v okolí čísla 4× menšího, než je číslo 96, a zde se pokusil najít nějakou řadu po sobě jdoucích čtyř čísel, která splňují dané podmínky.

Další odpovědi
standa

Tato úloha nemá řešení v oboru celých čísel !

X + (x+1) + (x+2) + (x+3) = 96
4× + 6 = 96
4× = 90
x = 22,5

Pokud by zadání znělo např. takto:

„Jestliže součet čtyř po sobě následujících CELÝCH je 98, jaké číslo je největší z těchto sčítanců? “

Opověď pak zní, že se jedná o číslo: „26“

X + (x+1) + (x+2) + (x+3) = 98
4× + 6 = 98
4× = 92
x = 23

…a největší je pak 23+3 = 26