kurec

Jestliže se někdo cítí jako by měl patřit k jinému národu je to taky disociativní porucha identity?

jako např. někdo se cítí od narození být žena i když se narodil jako kluk
tak jestli se taky nestává že od narození jako by patřil k jinému národu než se narodil?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud by to porucha byla, pak jí trpí většina Romů, protože udávají národnost českou.

Další odpovědi
Edison

Ne. Viz třeba JDC.

anonym

Je to normální. Kepler zde zmínil Romy, já zmíním například sudetské Němce nebo autory Pražského literárního kruhu. Nic není jednoznačné.

led

Mnohí ľudia ani nevedia čí sú, zistia to veľakrát až to potrebujú poznať.
Už sa mi zopár krát stalo, aj v ČR, aj na slovensku keď som sa pýtala na národnosť,hlavne detí zmiešaných manželstiev, tak mi odpovedali,
„viete, ani naozaj neviem. do ankiet a výzkumu píšem, čo sa mi chce, čo sa mi hodí. ale ako je to naozaj, neviem, nepotrebujem to, tak mi je to šumafuk. som tu doma a to je hlavné.“