huxa

Jestliže byste věděli, že někdo pravidelně vraždí a policie s tím nic nedělá, přes vaše svědectví, zastavili byste jej?

I za cenu, že byste jej museli sami zabít?
Kdyby vraždil malé děti, pomohlo by vám to? A co kdyby je poté snědl?

Nejlepší odpověď
setapouch

Co to kouříš? To chci! :D
Doplňuji:
Náš trestní zákoník obsahuje § 29 – Nutná obrana. Takže ho můžeš sledovat a až začne vraždit další dítě, můžeš ho zabít.

Další odpovědi
Drap

Cos to vyplodil za nesmysl. Nikdo z nás nedi schopen přesně určit co by se stalo „kdyby“ . Vražda je vždy vražda, ať už ji uděláš třeba z ušlechtilých pohnutek. A proč by v takovémto případě s tím policie neměla nic dělat ?

Mirdas

No, řekněme co kdyby.
Zda policie nic nedělá, poslal bych stížnost k policejní inspekci, popřípadě se snažil spojit s Ivanem Klímou.
Sám bych se rozhodně nevystavoval trestné činnosti, zda by se nejednalo o sebeobranu.

MK44

Pokud bys chtěl takového vraha zabít, musel bys to udělat před svědky, kteří dosvědčí, že to bylo v sebeobraně nebo pro odvrácení nebezpečí trvale hrozícího těm dětem. Pouštět se do toho sám s holýma rukama, navíc pokud má vrah v ruce mačetu, to by nemuselo těm dětem moc pomoct ;-( Nezbyde než na nečinnost policie upozornit její kontrolní složky nebo nadřízenou instanci a do té doby děti nepustit z baráku. Pokud jsi sám, kdo ví, že dotyčný vraždí děti, a navíc nikomu žádné dítě neschází, počítej, že Ti bude nabídnuta lékařská pomoc. Kolega Setapouch se ptá, co kouříš, že to chce taky. Mně je jedno, co kouříš. Ale nechci to!
😉

tencosepta

Taky bych ho snědl.

klumprt

Pokud by s tím policie nic nedělala, ačkoli by měla, znamenalo by to, že stát selhává. V takovém případě lze vzít spravedlnost do svých rukou.

bolak

Vzal bych sousedovic dítě jako volavku, nalákal bych ho na něj, a pak bychvyužil momentu překvapení a sklapnul past. Pak bych mu uříz hlavu votvírákem na konzervy, vydlabal ji jako meloun, nasadil si ji na ruku a sousedovic klukovi bych sehrál loutkový dívadlo.

huxa

drap, setapouch-nezajímá mě, co byste doopravdy udělali či co byste mohli udělat, ale co řeknete, že byste udělali.

setapouch

OK. V tom zabehnu do telefonni budky, kde se prevleknu do prilehave kombinezy s plastenkou a slipama navrch. Zacnu listat kolem Zeme tak rychle, az z nejakeho duvodu vratim cas. Az budou na zemi dinosauri, zaslapnu motyla a tim prerusim vyvojovou radu. A o sto milionu let pozdeji zde nebude clovek, ale inteligentni mouchy. A tim zabranim dalsim vrazdam malych deti.

badisko

Noc koukas na tv…ale dobrej plan …:D

setapouch

…V tom pripade…