tony2412

Jestliže budu chodit po domáctnostech a budu nabízet předražené zboží o 100 % jde o podvod?

Jde mi o to že třeba budu nabízet nádobí za 40 000 kč a pak slevím na 20 000 kč protože to za 40 000 nikdo nechtěl, jde o podvod? Nebo jde o nabídku trhu, chceš to koupit tak to kup, nechceš to koupit, protože to je drahý tak to nekupuj…Myslím že spotřebitel by měl být nějak chráněn, nemůže vědět co kolik stojí, uvedu opravu televize, příjde opravář a vymění součástku za 30 kč a naúčtuje si 1 5000 nebo víc korun, jak má normální člověk poznat kolik je reálná cena? Ještě se vrátím k těm obchodníkům co nabízejí zboží po bytech, jestliže mi někdo nabídne zboží s cenou 40 000 kč a pak sleví na polovinu, jde o podvod a to jasný, nikdo mi nenabídne zboží pod cenou a jestliže obchodníkovi stačí 20 tisíc místo původních 40 tisíc, tak to beru jako podvod!! Existuje na to nějaký zákon? Jaký máte názor? To je to samé jako „šmejdi“ co nabízejí předražené zboží na různých akcích…

Nejlepší odpověď
ivzez

Podvod by byl nabídnout zboží, shrábnout peníze a zboží nedodat.

Nebylo by dobré zapomenout na to,
že by spotřebitelé měli právo od smlouvy odstoupit.

Podomní prodej je v řadě měst a obcí zakázán. Pokud by někdo
začal obcházet domácnosti, měl by rychle co do činění s policií.

Máte pravdu, šlo by o praktiku „šmejdů“.
_____

Zajímalo by mne, u které televize by stála oprava 15 tisíc nebo víc Kč…

Další odpovědi
autacek

U Bédi Trávníčka si vytočíš slevu, že také žasneš, zdali měli jinak tak velkou marži.

Nebezpečí tady těch prodejců je v tom, že lidi neznají reálnou hodnotu nabízeného zboží. Kdyby v takových případech byla povinnost ukázat i ceník zboží srovnatelné běžné produkce, snad by spousta lidí zavčas prohlédla.

A co se týká opravářů, tady také nezbývá než věřit, většinou je nakonec člověk rád, že je věc opět funkční. To se týká v podstatě všeho.

Drap

Ne nejde. Podomní prodej je však téměř na celém území zakázán.

independent

Ve spoustě měst už je podomní prodej zakázán.