Spartaboy

Jestliže se 30letý muž miluje s 63letou ženou, není gerontofil. Ale jakmile ženě bude 65 let, stane s z muže gerontofil?

Jak to je?

Jestliže 30 letý muž se miluje s 63 letou ženou tak není gerontofil Ale jakmile jí bude 65 let, gerontofil?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, kdo to
hodnotí, nejsou pro to stanoveny žádné normy. A proč taky?

Další odpovědi
da ny

Mnoho pětašedesátnic nemá výrazné, hluboké vrásky, šedivé vlasy (barví se).
Jsou pěkně upravené.Tělo mívají mnohdy pevnější než mladé dívky a ženy. 😁

„Gerontofila přitahují znaky stárnutí a stáří: šediny, vrásky, tělesná vetchost. Nápadnější bývají mladí muži preferující ženy o mnoho let starší než mladší ženy jako partnerky chřadnoucích mužů.[2]“ https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/gerontofil

zjentek

Souhlas s Bobkem 2, úchylka je úchylka, co to má s věkem? Taky nemůžeme z nekrofilie obvinit chlapa, který spal nevědomky třeba se ženskou, která už byla po smrti.

Bobek 2

Pokud se třicetiletý gerontofil bude milovat třeba s 15letou ženou, tak je to pořád gerontofil. Protože sexuální orientace se nemění podle toho, s kým člověk srovna souloží. Podobně z homosexuála se nestane heterosexuál tím, že se vyspí s ženou, a naopak.

Richard von Krafft-Ebing, který ten výraz použil prý v roce 1901 (tedy o 15 let později, než vyšla jeho slavná kniha Psychopathia sexualis), to zřejmě nespojoval s žádnou ostrou věkovou hranicí. Ve známých klasifikačních manuálech duševních poruch (DSM a díl F MKN) gerontofilie ani není uvedena jako samostatná diagnóza. Fakt netuším, kde jste přišel na tu hranici zrovna 65 let. V sexuologii to ostatně chodí tak, že téměř každý autor zásadnějšího díla zavádí vlastní teoretické modely, vlastní pojmy atd. A dokonce například známý českokanadský sexuolog Kurt Freund po svém odchodu do Kanady začal používat úplně jiný terminologický systém, než jaký používal původně tady v Bohnicích. Takový nějaký genderově korektnější…

Edison

Spartaboy, co ta větná stavba??? Dyk je to hrůza!