(O_o)

Jestli se clovek narodi na lodi v mezinarodnich vodach, jake je narodnosti? A jake, kdyby prisel na svet ve vesmiru?

Nejlepší odpověď
Kepler

Národnost, podle mého názoru, se dědí po rodičích nebo jak si sám občan později určí, podle toho kým se cítí. Místo narození je věc jiná. Myslím, že fundovaně odpověděla annas zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-bude-misto-narozeni-ditete

Další odpovědi
Edison

V zásadě je třeba nezaměňovat místo narození, národnost a občanství. Pokud se dvěma čechům narodí dítě v zahraničí, nemělo by to přeci znamenat, že je třeba Jihoafričan.

Národnost je naopak výrazem příslušnosti fyzické osoby k určitému národu, tedy společenství lidí s totožnými kulturními tradicemi, charakterizované etnickými, náboženskými, jazykovými rysy apod. Někdy se národnost určuje podle státu nebo oblasti, kde se člověk narodil nebo prožil dětství, podle původu předků, zejména matky, nebo podle kultury, kterou si člověk osvojil a se kterou se ztotožňuje. Národnost člověka se může změnit v průběhu života, zejména když žije v jiném národnostním prostředí, než ve kterém vyrůstal. Pro určení národnosti v České republice není rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou člověk používá nebo lépe ovládá, ale jeho vlastní rozhodnutí (u dětí pak rozhodnutí jejich zákonných zástupců). Je možné se hlásit k jedné i více národnostem nebo také k žádné. K české národnosti se tak může hlásit občan jakéhokoli jiného státu, a naopak českým státním občanem může být osoba národnosti německé, slovenské, ukrajinské atd.

V dokumentu je pak i určení státního občanství, ale to sem kopírovat nebudu, neb na to dotaz nebyl položen.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/soubor/in­formace-podle-zakona-106-2017-mv-9276-2-vs-2017.aspx

JájsemRaibek

Každá loď je výsostným územím státu pod jehož vlajkou pluje. To znamená, že by byl národnosti toho státu, pod který by spadala loď.
V kosmu by to bylo to samé a myslím, že dnes by připadal v úvahu pouze USA nebo Rusko.

Klaproth

Národnost a místo narození spolu nijak nesouvisí.

Dochy

Národnost u nás si může vybrat každý podle svých preferencí. Státní občanství podle našich zákonů se dědí po rodičích, ale v některých státech jeto jiné. Takže pokud by se narodilo Čechům na americké lodi, pravděpodobně by mělo dvojí občanství…