huxa

Jestli mě zastaví policista a já se hned napiji něčeho tvrdého, můžu dostat pokutu? přece jsem neřídil opilý

Nejlepší odpověď
tom004

Proč bys to dělal? Snad v jediném případě,proto,že jsi předtím už pil.Takže ano,pokutu se vším všudy,opakované dýchání,odběr krve,atd. Jinak je to docela praštěný nápad.

Další odpovědi
led

Ani v stojacom aute počas policajnej kontroly vodič za volantom nesmie byť pod vplyvom alkoholu. Je úplne jedno kedy ten alkohol požil.
Vodič prestáva byť vodičom až po odstavení vozidla, vypnutí motora a opustení vozidla.

honza19hk

je to kravina,protože jak mu dokážeš,že jsi před tím nepil??Že ses napil až když tě zastavil. Ikdyby ses napil před jeho očima tak ti může říct: vy jste pil a teď jste se napil znovu.A jak ty mu dokážeš že to tak není?Takže tu pokutu by jsi asi dostal a přišel bys o řidičák.V horším případě ohrožení pod vlivem návykové látky-což alkohol je.A za to můžeš dostat až 2 roky.

meTTax

Dobrý den,

odpověd by byla stejná jako dva výše zmínění, ovšem chci pouze poupravit honzu19hk.
za trestný čin ohrožení pod vlivem nývykové látky (§ 274 zák. č. 40/2009 Sb., tr. zák.) hrozí trest odnětí svobody až do výše 3 let (§ 274 odst. 2 výše zmíň. zák.)

Zůstávám s pozdravem

anonym

Chybí naprosto triviální logika:

  1. Jen bys potvrdil podezření, že chceš zamaskovat předchozí požití.
  2. Pokud by tě jen zastavil (tedy v průběhu cesty), rázem bys zůstal trčet někde na smogové krajnici, protože dál bys mohl leda tak pěšky, (vzhledem k tomu, že pod vlivem alkoholu nesmíš řídit).

P.S. Otázka stejně infantilní, jako samolibá odpověď v odkazu, viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-podle-vas-nejlepsi-zvireci-pritel-cloveka#discussion

cukrar

souhlas:
Jinak je to docela praštěný nápad.

dodám, ani reagovat nemá význam…
Doplňuji:
ale přeci, policista Vám určitě nedá pokutu, policista ne, ale úřad určitě!!!