Klára K.

Jestli je mrkev dobrá na zrak, je nějaká zelenina či ovoce, která prospívá sluchu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jinan dvoulačný a bodlák.
Gingo prokrví a bodlák pročistí.
Doplňuji:
„dvoulaločný“

Další odpovědi
cochee

Mimochodem: Mrkev dobrá na zrak = poloviční pověra. V mrkvi obsažený ß-karoten (provitamín A) sice má vliv na funkci oka, vitamín A je totiž potřebný k funkci tyčinek, čili očních senzorů pro černobílé vidění, neplatí však úměra víc vitamínu = lepší vidění, naopak předávkování je zdraví a dokonce životu nebezpečné, i když k předávkování přirozeným příjmem ve stravě v podstatě dojít nemůže.