zjentek

Ještě zpětně k Palachovi: to jeho velebení se nazývá jak? Je to výročí, oslava, svátek, anebo je to prostá vzpomínka?

Původní (originální) Jan Palach.

Odpovědi
Kryšpín

Obdivovatelé čtyř soudruhů v čele se soudruhem Dubčekem si potřebují pravidelně zazpomínat jak po vybudování socialismu v roce 1958 / druhý na světě / je slibotechnové naladili na socialismus s lidskou tváří pod ochranou Varšavské smlouvy, což se nepovedlo poněvadž také 11 soudruhů z ÚVKSČ požádalo SSSR o umravnění národa. Oběť Palacha je tragédie a je třeba jí nezapomenout, ovšem nic nevyřešila, pouze Gustav Husák utáhl šrouby a za pomocí třetiny národa normalizátorů / Bilak je nazval prekábátnici / se vše daleko zhoršilo než bylo do roku 1968.

Část názoru Rakouského historika Norberta Schroma