Džanička

Ještě se zeptám jinak-co vše musí být do kolaudace hotové, aby mi tu kolaudaci udělali..

To co být nemusí, tak bych dělala až potom..

Nejlepší odpověď
anonym

Urcite rozvody vody, elektiny .. , topeni – vse s revizi ( razitkem ).
Mam novostavbu. Napoprve mi kolaudace neprosla, protoze jsem nemela zabradli do patra. Bylo objednane od firmy , ale truhlar jim onemocnel. Behem tydne ale truhlar vyrobil, pani pak ze stav. uradu prijela a behem 5 min. bylo vse vyrizene.
Sousedum neprosla z duvodu , ze nemeli v poradku balkon. Nejak se hybal, nebo co. ( bezpecnost musi byt ). Dalsi sousede nemeli zabradli u vchodovych dveri ( sli do domu po schodech ) a zabradli do kotelny.
Nejvice si pamatuji zabradli. 🙂
Pak jsem naopak nemusela mit hromosvod , ale radeji jsem si ho udelat nechala.
Na kominy , kotle se take zameruji.
Naopak : Kuchyn jsem mela teprve objednanou. Ta vubec nevadila. Ze chybi.
To je vse co me napada..-iv-

Další odpovědi
mosoj

Trochu to tady nastínila iv a bude to úřad od úřadu trochu jiné.
V každém případě musí být hotovo vše co se byť jenom trochu týká bezpečnosti a protipožárních opatření.
S tím souvisí také to již zmiňované zábradlí.
Všechno ostatní se dá dát do závad s termínem odstranění.
Samozřejmě musí být hotové revize elektřiny , komínů, případně topení ( plynového určitě)

tom004

Kolaudační řízení proběhne podle plánu.Pokud komise neshledá vážné porušení stavebních postupů,při zjištění takových závad kolaudace neproběhne,sepíše kolaudační zprávu,která bude obsahovat zjištěné „kolaudační závady“,a termín jejich odstranění.Po tomto termínu se provádí opakovaná kolaudace,při které se kontroluje,jestli došlo k odstranění uvedených závad.Pokud je vše v pořádku vydá rozhodnutí o způsobilosti,ob­jekt užívat k danému účelu.

Drap

Neni nutná fasáda, v některých případech nemusí být hotové podkroví. Podle plánu by vá to přesně řekl stavební úřad.