terezie

ještě mně zajímá slovo miasma, ale ne z medicínského hlediska.Něco jako „NEPŘÍJEMNO KOLEM MNĚ“ ??

Děkuji za odpovědi ke slovu Timšel. Přečetla jsem hodně učených výkladu, i Samuelův(Na východ od ráje, který mě vyhovoval nejvíc), ale zajímal mně názor lidu.
Jsem tu poprvé a nevím, jak to zde funguje(ano, přečtu si nápovědník…)

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda vás odpověď uspokojí, zkuste se podívat.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-miasma-a-jake-rozeznavame-druhy-miasmat-kdy-se-mluvi-o-oslabenem-miasma-a-jak-se-projevuje-toto-navenek

Slovo se užívá především v oblasti homeopatie, takže i v anglickém zdroji jsem našla stejný význam. Jedině snad – nepříjemno kolem mě způsobuji špatný vzduch, mlhy, prach atd. Samozřejmě význam by se dal posunout i na všechno ostatní, co člověku znepříjemňuje ži­vot.