bedunka

Ještě k tomu duchodu.viz dodatek

Když mi uznaj 1 stupen a v práci mi dá výpověd a neseženu odpovídající práci nebo brigádu musím se hlásit na uřadě práce nebo ne? Budu jako nezaměstnaná nebo jako duchodce?

Nejlepší odpověď
anonym

přímo od předsedy sdružení invalidů
http://www.va­clavkrasa.cz/po­radna/zamestna­ni-pri-pid-a-cid/invalidni-duchod-istupne-2881.html

U invalidity I. nebo II. stupně se je souběžně třeba zaevidovat na úřadu práce a hledat nějaké zaměstnání pro splnění nároku na dávky. U invalidů III. stupně se již evidence na úřadu práce nevyžaduje. U dávek pomoci v hmotné nouzi je třeba si pamatovat, že je nelze žádat zpětně, a podle toho se při snaze o jejich získání zařídit.