hanulka11

Ještě jedna pranostika k dnešnímu dni

Svatý Vigil z ledu mosty zřídil a když je nezřídil je to břídil.
Kdo byl sv. Vigil ?

Nejlepší odpověď
annas

Hledala jsem a našla toto:

Vigilius byl od roku 537 do 7. června 555 papežem. Narodil se kolem roku 500 ve významné římské rodině. Jeho otec byl konzulem, bratr senátorem.

Již Bonifác II. jej chtěl učinit svým nástupcem, avšak římský klérus mu odepřel souhlas. Papež Agapetus I. jej vyslal jako apokrisiáře do Konstantinopole. Zde se začal klonit k monofyzitismu a do Říma se po smrti Agapeta I. vracel coby císařovnou Theodorou upřednostňovaný favorit volby. Justinián I. si od volby Vigilia sliboval též vyřešení sporu mezi zastánci Chalkedonského koncilu a monofyzity

O mnoho staletí později se Vigiliovo počínání během celé kontroverze stalo v 19. století významným vzhledem k rozpravě o papežské neomylnosti.

.

Další podrobnosti

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vi­gilius

annas

Hanulko, chtěla tohoto svatého vložit, ale nemohla jsem najít, kdo to byl. Sice jsem intenzívně nehledala.

annas

Já jsem špatně napsala jméno, proto jsem nic nenašla.

hanulka11

já našla toto
sv. Vigil Tridentský
biskup, zakladatel mnoha kostelů, po rozbití obrazu modly ukamenován, patron dolů
Rok úmrtí: 405
Země: Itálie
určitě je to jedna a ta samá osoba

http://www.farnost-zizkov.cz/?ak­ce=litkal-den&den=26&mesic=6

annas

Těžko říct, svatí byli oba. Koho si vybrali do kalendáře.