Jeste jedna otazka nejenom " na naseho " elektrikare.

Abych nemusela kopat … tak do te hluche zasuvky bych nechala natahnout minilisticku ze zdrave zasuvky ..jaky rozmer ma takova nejmensi listicka ? Nechci totiz kopat ani do dlazby , ani do cerstve vymalovane zdi. Zatim se jen informuji. Dekuji. -iv-
Doplňuji:
Dekuji vsem – uz nemam dnes palecky a moc me to mrzi. Zacnu se asi vzdelavat , abych mohla odpovidat i na nejake otazky ja. 🙂 Hezky den . -iv-

Nejlepší odpověď
Hlada

Když použijete kabel CYKY 3×2,5, který má průměr 9,5mm, tak nejmenší lišta z KOPOSu je LV 11×10mm.

Další odpovědi
beer

Já bych se především podíval, jestli není také zásuvka přesně naproti té hluché, z druhé strany zdi!! Pokud ano, netřeba nic protahovat, stačí oživit tu hluchou odtam )))

dědapetr

Systém elektroinstalačních kanálů a lišt KM
Doplňuji:
V paneláku mám natažené lišty,protože trubky jsou zalité betonem.Pokud ty lišty připevníte rovně tak to tak hrozně nevypadá.Mám stěnu žlutou a lištu jsem natřel žlutě tak to není až tak vidět.

Zdroj: http://www.od­bornecasopisy­.cz/index.php?id_do­cument=25374

elektrikář

Teoreticky by to šlo, ale síš bych to nechal opravit. Jsou el lišty které vypadají jako dřevěná okrajová lišta u parket a kulatá šňura je v nich schovaná.Mám mail adresu 2946098@seznam.cz napište mi přímo
Doplňuji:
Lišta se dá bez kopání přilepit chemoprenem.

Hykam

Abych řekl pravdu raději bych natáhl prodlužovák, myslím, že bude vypadat líp než nějaká lišta a při příštím malování bych kabel vyměnil.
Ještě je jedna možnost, pokud by to udělalo menší škodu a pokud máte přístup z druhé strany zdi, je možné nový kabel táhnout tamtudy.