Zlatkaa1

Ještě jdnou prosím

Nyní už pobírám jen rodičovský příspěvěk 7600 kč,tak můžu se dohodnou a provádět práci jako servírka na dohodu o provedené práci,nebo to nazývat jako brigáda?Prosím u objasnění.Děkuji moc Zlatkaa1

Odpovědi
standa

Můžete mít legální příjem od jakéhokoli zaměstnavatele na jakýkoli TYP pracovně-právního vztahu:

  • pracovní smlouvy
  • dohoda o provedení práce
  • dohoda o pracovní činnosti

Jen si ohlídejte, aby nebyl ´problém´ s tím rodičovským příspěvkem, který náleží osobám, které celodenně pečují o dítě, tzn. dítě nemůže být v mateřské školce, resp. může, ale jen nějakým omezeným způsobem. *)

Pokud máte zajištěno „hlídání“ jiným způsobem, tak problém nemáte.

*) detaily nezmám, přeptejte se na úřadě, nebo mě zde někdo možná doplní