Jeste bych se chtel zeptat!!!

Vracim se zpet k tomu uverovemu podvodu zpet!! Ona pritelkyne mela už podezreni ze spachani uveroveho podvodu,to za ni prijeli dileri od banky a ptali se ji,ona jim vse rekla ze toho lituje a priznala se!! a diler si auto vyfotil a rikal ze hlavne at plati dal,tak jak ma a ze to k soudu nepujde!!! toto ji bylo receno!!a už je to rok a par mesicu,nic se nedeje, to by už nejaky papir od toho mela ne??? takze i pres toto ji hrozi ze ji potrestaji????de­kuji jeste za odpoved

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Kde není žalobce, není soudce. Domnívám se, že by jí banka zažalovala v případě, kdyby neplatila a pak by se k tomu přidal úvěrový podvod. Pokud ale bude řádně splácet, nevznikne nikomu žádná škoda, není důvod k žalobě. Prioritou banky je samozřejmě dostat peníze zpět.

Další odpovědi
standa

Jambalaya má samozřejmě pravdu, když není žalobce…

Pouze bych opravil, že trestný čin může nastat i když nenastane škoda, to zaprvé.

A zadruhé znám případ, kdy auditor v bance i po 2 letech (kdy dlužník splácel tak jak má) zjistil obdobné nesrovnalosti a rozhodl se podat trestně-právní žalobu…, ale to šlo o sumu v řádu milionů korun.

Ale nebudu strašit a budeme věřit selskému rozumu, že to projde 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-mi-hrozi-po-splaceni