Jeruzalem v Evrope,vite kteremu mistu se tak rika?

Jinak doporucuji na dovolenou,nadhera-zivo-klid.Byla jsem tam a stoji to za to.

Nejlepší odpověď
annas

Ilines, nevím, zda máte na mysli toto město.
Ale objevila jsem, že Kolín je nazýván „Jeruzalémem na Labi“.

Osmašedesát let poté, co tři vlaky plné Židů z Kolína a okolí odjely do Terezína, otevírá město v synagoze výstavu o historii této stále tajuplné menšiny.

Podle Sedmičky.cz z 23. 4. 2010

Další odpovědi
hanulka11

já jsem tam 6 let bydlela -v Kolíně

Víte kterému městu u nás se přezdívalo Jeruzalém na Labi? Že vám tohle přirovnání nic neříká? Pak tedy přijměte pozvání do Kolína, kde byla v 16. století druhá nejpočetnější židovská obec v Čechách, hned po té pražské. Staleté soužití mezi křesťanskou a židovskou komunitou, která se odlišovala nejen náboženstvím, ale i způsobem života, se pochopitelně nesmazatelně podepsalo na tváři tohoto středočeského města, kterému bývalé židovské ghetto dodává neobyčejné kouzlo a také potřebnou dávku tajemna. Po těch nejvýznamnějších památkách nás provedou historička Klára Zubíková a doktor Ladislav Jouza z Regionálního muzea Kolín

http://www.ces­tyapamatky.cz/tou­lava-kamera

vagra

Sarajevo-největší město Bosny a Hercegoviny
Město je známé pro svoji náboženskou rozmanitost-islám, pravoslaví,ka­tolicismus a judaismus,tady existují vedle sebe několik století.
Vzhledem k této dlouhé a bohaté historii náboženské rozmanitosti a soužití, bylo Sarajevo nazýváno Jeruzalém Evropy.

Zdroj: vybráno a upraveno z-http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en%7Ccs&u­=http://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Sarajevo

hanulka11

ILIINES -nechtěla jste napsat Jeruzalém v Če hách?

anonym

Tak tedy,ani Kolin ani Sarajevo.Je to v Makedonii,mesto a jezero Ohrid.Vim,ze se tomu rika Jeruzalem v Evrope.Kouzelne misto,opravdu­.O Koline jsem to nevedela,diky Vam uz zas neco vim.Pa

anonym

Dekuji za snahu.