Kai

Jeřábová traverza – při jaké příležitosti je použijeme? + video :)

Odpovědi
honza19hk

Slovo má 2 významy:
hlavní nosník portálového jeřábu,je na ní umístěna kočka.
Roznášecí traverza při zvedání rozměrných tvarově divných břemen.
Slouží k roznesení zatížení do více vázacích bodů zvedaného břemene.Např auto z potoka.Při uvázaní háků za kola použijeme traverzu ve tvaru H.
nebo při zvedání dlouhých předmětů ve vodorovné poloze.
viz např http://www.uni­man.cz/produk­ty/uchopovaci-technika/jerabove-traverzy/jerabova-traverza-specialni/
Napiš si na google obrázky- jeřábová traverza,je jich tam dost ale video jsem žádný nenašel.