Martin_99

Musím mít jeřábnický nebo vazačský průkaz na hydraulickou ruku umístěnou za kabinou řidiče nákladního automobilu?

Musím vlastnit na „Hydraulický nakládací jeřáb“, který je umístěn za kabinou řidiče nákladního automobilu např.: Avia A31, Avia D120, Daf LF, atd..
Jeřábnický nebo vazačský průkaz?
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
JájsemRaibek

Průkaz možná netřeba, ale školení určitě ano.

gecco

Je potřeba mít školení přímo na daný typ jeřábu, dokonce ve vazbě na podvozek (auto), mám dojem, že je nutný i průkaz vazače…
😉
Přesně ti to řeknou všude, kde tato školení dělají – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ško­licí+střediska+je­řáb&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=%C5%A1kolen%C3%AD+je­%C5%99%C3%A1b …

honza19hk

pokud ho používáš tak ano včetně vazačských zkoušek. je to jako jeřáb.
Pokud to máš pro své soukromé použití tak ho mít nemusíš,pokud ale něco někomu skládáš tak ano.