fcoop

Jen tak......

Záznam skutečné radiokomunikace americké válečné lodě s kanadským protějškem, ke které došlo poblíž břehů Newfoundlandu v říjnu 1995
Kanaďan: „Změňte prosím směr o 15 stupňů na sever, abyste do nás nenarazili.“
Američan: „Doporučuju, abyste vy změnili směr o 15 stupňů na jih.“
Kanaďan: „Negativní. Musíte změnit směr plavby o 15 stupňů na sever, abyste do nás nenarazili.“
Američan: „Tady kapitán lodi námořnictva Spojených států. Opakuji, VY změňte směr.“
Kanaďan: „Ne. Opakuji, VY změňte směr.“
Američan (důrazně): „Toto je letadlová loď USS Lincoln, druhá největší loď atlantické flotily Spojených států. Doprovází nás tři torpédoborce, tři křižníky a řada doprovodných plavidel. Žádám, abyste změnili kurs o 15 stupňů na sever, opakuji, to je jedna pět stupňů na sever, jinak podnikneme veškeré kroky nutné pro zajištění bezpečnosti naší lodi!“
Kanaďan: „Dělejte, jak myslíte, ale my jsme maják.“

(Překlad © Zuzana Kulhánková)

Malé děvčátko se ptá své matky: „Mami, můžu vzít psa na procházku kolem bloku?“
Matka odpoví: „Ne, protože hárá.“
„Co to znamená?“ zeptá se dítě.
„Běž se zeptat tatínka. Myslím, že je v garáži.“
Malé děvčátko jde do garáže a říká: „Tati, můžu vzít Belle na procházku? Ptala jsem se maminky, ona ale řekla, že pes hárá a abych se šla zeptat tebe.“
Otec odpoví: „Přiveď Belle sem.“
Vezme hadr, namočí jej do benzínu, potře jím zadní část psa, aby zakryl zápach, a říká: „Dobrá, můžeš jít. Ale drž Belle na vodítku a obejdi s ní blok jenom jednou.“
Děvčátko se psem odešlo. Za několik minut se ale vrátilo a pes na vodítku chyběl.
Překvapený otec se ptá: „Kde je Belle?“
Dcerka odvětí: „Asi v polovině cesty kolem bloku jí došel benzín a nějaký pes se ji teď snaží dotlačit domů…“(Net)

Nejlepší odpověď
venkovan

První odpovídá realitě vojenských mozků (kteréhokoliv pokud si myslí, že v danou chvíli má moc a sílu než protivník), druhý příběh je příjemný, i když smutný v tom, že rodiče neumí již malým dětem vysvětlit princip přírody.