zjentek

Jen pro úplnost, jedná se o miliony, nebo miliardy?

ROP Moravskoslezsko spadá mezi regionální operační programy v cíli Konvergence a je pro něj z Evropského fondu pro regionální rozvoj vyčleněno 734,27 mil. €.

Postřehl jsem, že v médiích mají často ve zvyku označovat miliardy zkr. mil., tak si chci ujasnit, kolik že to Moravskoprajzsko be­re.

Nejlepší odpověď
led

Vzhľadom na použitú menu, ide naozaj „len“ o miliony €, čo činí „ubohých a necelých“ 20 mld Kč,
ale to krásne číslo 734,27 v správach predsa len vyzerá krajšie ako „viac ako 19,5“ alebo necelých 20…
záleží to len od toho, čo chce novinár v informácii povedať…

Další odpovědi
klumprt

Kdyby to byly miliardy, tak v moravskoslezském kraji by měli veřejné záchodky prkýnka z platiny.

Arne1

Miliarda (zkratka mld.) je základní číslovka, která označuje číslo 1 000 000 000.
Milion, též milión (1 000 000) je přirozené číslo následující 999 999 a předcházející 1 000 001. Je rovno tisíci tisíců.

(wikipedie)

Zkratku „mil“ bych viděl pro miliony,také ji tak občas používám.

led

Tie zaujímavé prepočty berú médiá veľakrát od zvyklostí prepočtov použivaných na území USA
napríklad americký bilion je europska miliarda. Ale to by sme od médií asi chceli veľa, aby rozmýšľali… brrr

Mc Merkurion

klumprt: … a to můžou mít jen v Praze lavičku za 850 tisíc?