hanulka11

Jen by mě zajímalo, kdo ví co je lorňon?

Já to vím ,zarazilo mě že to dneska lidé neví. Nehledejte ve wiki ,prostě odpovězte ze své hlavy.Díky.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Plha se hlásí! Taky mi ten pojem není neznámý.
Moje dražší půlka ho používá zejména při nákupech, kdy luští ty titěrnosti na obalech zboží, a přitom potřebuje i volné ruce. Lorňon má skládací, zavěšený na krku a budí s ním obvykle nebývalý obdiv a nestačí odpovídat zvídavým závidícím, kde že se to dá „sehnat“. Odpověď je snadná – netřeba shánět, stačí koupit u dobrého optika.

Další odpovědi
Drap

Předchůdce dnešních brýlí . Brýle s jednou nožičkou, která se držela v ruce.

terry

No přece takové ty 1 nebo 2 oční brýle, které se přidržovaly rukou.
Je to vidět v pohádkách nebo starých filmech.

briketka10

nemusí se shánět draho ! stačí mít ulomenou nožku u starých a mít je v kapse..

hanny 2

Hanulko,nic nehledám a přiznám se,že nevím a že jsem to v životě neslyšela!

Tak teď když jsem si přečetla odpověď Drapa a terry,tak jsem to asi už slyšela.Když já se na ty pohádky a staré filmy moc nedívám!

johana 56

Tyto brýle se dvěma skly a jednou nožičkou používali lidé z lepších společenských vrstev.