Kepler

Už je to hodně let, co jsem s ním cestoval na trati Praha – Kolín. Když se panťák objevil, tak mi připadal jako supermoderní zázrak. Už jenom poslouchat ty elektronicky řízené motory, jak tam nacvakávaly rychlosti a ta akcelerace! Interiér ale úsporný, nic moc. Dobře vymyšlený vláček.

Dochy

U nás na trati přestali jezdit před pár lety – nahrazeny Elefantem. Přestože chápu že na svou dobu to mohl být zázrak, mně se moc nezamlouvají. Těžko ale říct proč přesně. Poněkud nemoderní interiér – to je asi pochopitelné, poněkud zašlé – to je asi taky pochopitelné… Ale když oni působí tak že mám pocit že budou vypadat zašle i když je někdo bude leštit tejden.

Jo a na trati jezdila minimálně jedna jednotka které blikalo světlo. To bylo v zimě dost nasírací. Zkrátka si tak člověk jede vlakem a najednou vše na 5 minut zhasne, vlak jede dál… Za 5 minut se to zas rozsvítí… za dalších 5 zhasne… Říkal jsme si to vydržím holt porucha, on to někdo zpraví, to bude nějaká <|>ovina v instalaci, nebudu to nijak řešit nikomu nadávat… No ono to trvalo asi 5 let než tu soupravu nahradili.