Xanada

Jeké máte zkušenosti s bílým nátěrem stromů na zimu a s polepy?

Potřebuji vědět zda bílení stromů na zimu je nutné a kdy bílit a čím. Zároveň by mě zajímalo zkušenosti s lepícími páskami proti hmyzu a kdy je dávat.

Nejlepší odpověď
Drap

Nutné to neni, ale je to velmi vhodné. Bílí se vápenným mlékem. Nejlépe rozmíchat dobře uležené hašené vápno. Lepící pásky mohou pomoci. Záleží na tom, proti jakým škůdcům se dávají. Lepí se většinou cca 10–15 cm nad zemí kolem kmene, proti některým škůdcům až na jednotlivé větve v místech kde začíná koruna. Proti létavému hmyzu stačí zavěsit.