slipknotak

jedovatý oxid uhelnatý uniká ze všech vozidel se spalovacím motorem ?

všude se uvádí pouze auto nevím jestli apríklad z motorcyklu neuniká větší množství oxidu uhlnatého nebo menší a co na jehomnožství závisí ? nechci se přiotrávit..jedná s mi pouze o motocykl

Nejlepší odpověď
honza19hk

čím menší obsah motoru tím menší objem výfukových plynů,tím i oxidu uhelnatého.Takže z motorky ho bude méně než např z Tatry.
Na jeho množství také závisí kvalita pohonných hnot.pokud natankuješ nějakou špatnou naftu tak ho tam bude více,to samé platí i u benálu.
Ale pokud nastartuješ motorku v garáži ,nemusíš se bát že se za 5 minut otrávíš.Ale bude to tam smrdět.

Krom toho oxid uhelnatý se vytváří u každého ohně- např i při opékání buřtů.